Հնդկաստանում կապիկներն աղյուսով տղամարդու են սպանել
Հնդկաստանի հյուսիսում գտնվող Ուտտար-Պրադեշ նահանգի Տիկրի քաղաքում  կապիկները աղյուսներ են նետել  72-ամյա տղամարդու  վրա, որի հետևանքով նա մահացել է:
Sky News- ի հաղորդմամբ՝  տղամարդը հավաքում էր չոր ճյուղեր, և այդ պահին  կապիկների խումբը նրա ուղղությամբ սկսել է աղյուսներ նետել:
Ոստիկանությունից հայտնել են, որ կենդանիները աղյուսները հավաքել են մոտակա քանդված շենքից և տեղափոխել դրանք ծառի վրա:
Տղամարդը մահացել է հիվանդանոցում, գլխի և  կրծքի հարվածների հետևանքով  ստացած վերքերից: Մահացածի եղբայրը հայտնել է, որ կապիկներն առնվազն 20 աղյուս են նետել տղամարդու վրա:

В Индии обезьяны насмерть закидали мужчину кирпичами
В городе Тикри в штате Уттар-Прадеш на севере Индии обезьяны насмерть закидали кирпичами 72-летнего мужчину.
Как сообщает Sky News, мужчина собирал сухие ветки и в это время группа обезьян начала закидывать его кирпичами с вершины дерева.
В полиции сообщили, что животные собрали кирпичи в соседнем разрушенном здании и принесли их на дерево.
Мужчина скончался в больнице от травм, полученных в результате ударов по голове и груди. Брат погибшего сообщил, что обезьяны бросили в мужчину не менее 20 кирпичей.