Հայաստանի արտգործնախարարի պաշտոնակատարը հանդիպել է Ղրղզստանի արտգործնախարարին
Նոյեմբերի 7-ին ՀԱՊԿ անդամ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի, պաշտպանության նախարարների խորհրդի, անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի համատեղ նիստին մասնակցելու նպատակով Աստանայում գտնվող ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է Ղրղզստանի ԱԳ նախարար Չինգիզ Այդարբեկովին, տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից։
Զոհրաբ Մնացականյանը շնորհավորել է իր գործընկերոջը նշանակման կապակցությամբ՝ մաղթելով ամենայն հաջողություն այդ կարևոր առաքելությունում: Հայաստանի ԱԳ նախարարը վերահաստատել է հայկական կողմի պատրաստակամությունը համատեղ քայլեր ձեռնարկել համագործակցության նոր ոլորտներ և ուղիներ բացահայտելու ուղղությամբ:
Կողմերը համակարծիք էին, որ երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման քսանհինգ տարիների ընթացքում կուտակված փորձը կայուն հիմք է տարբեր բնագավառներում երկկողմ համագործակցության առավել խորացման և ընդլայնման համար՝ որպես նոր ուղղություն ընդգծելով նորարարության, բարձր տեխնոլոգիաների և ստեղծագործ կրթության ոլորտները:

Зограб Мнацаканян встретился с главой МИД Киргизии
Находящийся для участия в совместном заседании Совета министров иностранных дел, Совета министров обороны и Комитета секретарей советов безопасности ОДКБ в Астане и.о. министра иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 7 ноября встретился с главой МИД Киргизии Чингизом Айдарбековым, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Зограб Мнацаканян поздравил коллегу с назначением, пожелав успехов в этой важной миссии. И.о. министра иностранных дел Армении подтвердил готовность армянской стороны предпринять совместные шаги для выявления новых сфер сотрудничества.
Стороны отметили, что накопившийся в течение 25 лет дипломатических отношений опыт между двумя странами является прочной основой для максимального углубления и расширения двустороннего сотрудничества в различных сферах, подчеркнув в качестве новых направлений сферы инновационных, высоких технологий и прикладного образования.