Հնդկաստանի 4 քաղաքացի ապօրինի հատել է հայ-թուրքական սահմանը (Լուսանկար)
Նոյեմբերի 7-ին հայ-թուրքական սահմանի Արմավիրի հատվածում Հայաստանում ՌԴ Դաշնային անվտանգության ծառայության Սահմանապահ վարչության ծառայողները սահմանի ապօրինի խախտման ժամանակ ձերբակալել են 4 անհայտ անձանց, տեղեկացնում են Սահմանապահ վարչության լրատվական ծառայությունից։
Նախնական տվյալներով՝ սահմանախախտները Հնդկաստանի քաղաքացիներ են։ Նրանց մոտ հայտնաբերվել են ուսապարկեր՝ անձնական իրերով և գումարով։
Ձերբակալվածների խոսքով՝ իրենք Հայաստան են եկել լավ կյանքի փնտրտուքներով և նախատեսում էին հետագայում Թուրքիայով անցնել ԵՄ երկրներ։

Четыре гражданина Индии незаконно перешли границу Армении и Турции (Фото)
На участке Армавирского пограничного отряда 7 ноября сотрудники Пограничного управления ФСБ России в Республике Армения при попытке незаконного пересечения армяно-турецкой границы задержали 4 неизвестных без документов.
Как сообщает пресс служба Пограничного управления ФСБ России в Армении, по предварительным данным нарушителями являются граждане Республики Индия. При себе они имели рюкзаки с личными вещами и денежными средствами.
Из объяснений установлено, что нарушители, в поисках лучших условий жизни, прибыли в Армению для дальнейшего незаконного убытия через Турцию в страны Европейского Союза.