Նախագահի նստավայրը կտեղափոխվի Բաղրամյան 26
Կառավարությունն այսօրվա նիստում ընդունեց նախագիծ, որով նախատեսվում է Հանրապետության նախագահի նստավայրը Մաշտոցի 47 հասցեից տեղափոխել Բաղրամյան 26 հասցե, իսկ վարչապետի նստավայրը՝ Բաղրամյան 26 հասցեից Հանրապետության հրապարակ Կառավարական տուն 1 հասցե:
Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար էմիլ Տարասյանը նշեց, որ իրենք առաջարկություններ են ներկայացրել, որոնց մի մասը չէր ընդունվել:
ՀՀ ԱԻ նախարարի պաշտոնակատար Ֆելիքս Ցոլակյանն էլ հարցրեց, թե ինչպե՞ս է կարգավորվելու արարողակարգը, քանի որ կառավարության շենքը հարմարեցված չէ հյուրերի արարողակարգը ապահովելու համար:
Նշվեց, որ կարող է դա կազմակերպվել օդանավակայանում և նախագիծը այդ լուծումները չի տալիս, կարող են կարգավորվել ենթաօրենսդրական կարգով:
Առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը նկատեց, որ նախագիծը առաջարկվող կողմի՝ նախագահի աշխատակազմի սրտով չէ, իսկ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը նկատեց, որ նախագիծը բավարար չափով քննարկված չէ և կոմիտեի նիստում պետք է քննարկել:
Այսպիսով, որոոշում կայացվեց առանձնացնել նախագծերը և Ազգային ժողով ուղարկել միայն նախագահի և վարչապետի նստավայրի հետ կապված կարգավորումը, իսկ մյուս փոփոխությունները դեռ քննարկել:

Armenia’s President’s residence to move to Baghramyan 26
The Armenian government approved a bill at a cabinet sitting today on moving the residence of Armenia’s President from Mashtots 47 address to Baghramyan 26 and the residence of the Prime Minister to Governmental House 1.
Head of president’s staff Emil Tarasyan noted that they had submitted proposals which were not fully approved.
Acting emergency situations minister Felix Tsolakyan raised procedural issues as the Government House is not accomodated for ensuring guest welcoming procedures.
It has been noted that the procedure may be conducted in the airport but the bill does not give solutions so it may be regulated by sub-legislation.
Acting first deputy prime minister Ararat Mirzoyan noted that the president’s staff is not satisfied with the bill while deputy prime minister Tigran Avinyan said that it has not been discussed properly yet.
A decision has been made to separate the bills and submit to the NA the regulation relating only to the residents of president and the prime minister. The other changes will be discussed later.