«Քըխ» ՀՀԿ-ն գնացել է, եկել է իշխանություն, որն ասում է՝ ես ավելի լավն եմ, մազեր ունեմ, կապուտաչյա եմ ...գործ արե՛ք, ժողովուրդ. Աշոտյան
12/11/2018 15:59
Եթե վարչապետն ուզում է լավ ընտրություններ, նա պարտավոր է օր առաջ ուղերձներ հղել բոլոր այն մարդկանց, որոնք կարծում են, թե այս ընտրությունները պետք է նմանվեն բռնցքամարտի, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ պատգամավոր Արմեն Աշոտյանը։
«Մենք բռնցքամարտից չենք վախենում, բայց բռնցքամարտում մեկը մեկի հետ է պայքարը, ոչ թե հազարը մեկի վրա, եթե հազարը մեկի վրա է, դա արդեն խուժան կռիվ է», - ասաց նա։
Ըստ Աշոտյանի՝ եթե ուզում են լինի քաղաքակիրթ մրցակցություն, իրենք պատրաստ ենք քաղաքական բանավեճի։
«Եթե խոսքը գնում է խուժան կռվի մասին, ապա խուժան կռվի արդյունքում մենք կունենանք խուժան խորհրդարան», - ասաց նա։
ՀՀԿ փոխնախագահն ընդգծեց, որ ՀՀԿ-ն փորձելու է տանել բովանդակային քարոզարշավ։
«ՀՀԿ-ից զատ, շատ քիչ ուժեր կան Հայաստանում, որոնք կարող են քաղաքական օրակարգ առաջարկել», - ասաց նա։
Արմեն Աշոտյանը նշեց, թե նոր իշխանությունը եկել է իշխանության մի կարևոր բան անելով՝ բոլոր բարդ խնդիրներին  խոստանալով հեշտ լուծում։
«Ասում էին Սաշիկը 50-50 է, կարմիր գծերը հանելու ենք, տեսախցիկները պետք է վերացնենք, բյուջեն 800 միլիոնով կավելացնենք, ժողովուրդ, մենք գիտենք, որ իրենք սուտ են ասում, էս մեր խեղճ ժողովուրդը չգիտեր, որովհետև ժողովուրդը, հոգնած լինելով ամեն ինչից, մտածում էր, որ կա փրկիչ», - ասաց նա։
ՀՀԿ փոխնախագահը շեշտեց՝ փրկիչ չկա ու չի կարող լինել, որովհետև փրկիչը մի անգամ եկել է, շանսը տվել է փրկելու, գնացել է։
«Բայց դա քաղաքականության հետ կապ չունի, մնացած ամեն ինչը խորամանկություն է, իսկ խորամանկության արդյունքները մենք այսօր տեսնում ենք», - ասաց նա։
Արմեն Աշոտյանի շեշտեց՝ ապրի Նիկոլ Փաշինյանը, որ կարողացել է ժողովրդի մեջ որոշակի հույս առաջացնել։
«Բայց ինքը նզովքի կենթարկվի, եթե այդ հույսերը գահավիժեն ու ես՝ որպես այս երկրի քաղաքացի, մեծապես շահագրգռված եմ, որ իմ ժողովուրդը հերթական անգամ չապրի հիասթափություն», - ասաց նա։
Արմեն Աշոտյանն ասաց, որ «Իմ քայլը» դաշինքը պետք է ամեն ինչ անի, որ այս ընտրարշավը լինի հավասար հնարավորությունների ընտրարշավ բոլորի համար։
Աշոտյանն ասաց, թե բնակիչների մեծ մասը վարչապետի փսիխոհոգեբանական ազդեցության տակ է։
«Դուք լավ գիտեք, որ Նիկոլ Փաշինյանը կարողնաում է մի LIVE-ով Ազգային ժողով փակել, մի LIVE-ով Ազգային ժողով բացել, այսօր նա այդ մոգականությունն ունի», - ասաց նա։
Նա շեշտեց՝ «Իմ քայլը» դաշինքը պետք է դադարի օգտագործել պետական ռեսուրսը ընտրություններին իրենց ուզած արդյունքը  ստանալու համար։
«Տնաշեններ, պետք չի ձեզ 85 տոկոս, ի՞նչ եք անում, դուք հո՞ Նիկոլ բաշի չեք սարքում, իմաստը ո՞րն է, ի՞նչ եք անելու, ոչ կրեդիտ քարտի վրա եք կարողանալու գցել, ոչ կտակելու եք որևէ մեկին», - ասաց նա։
Արմեն Աշոտյանը նշեց, թե իրենք իրենց սխալների համար արդեն պատասխան տվել են։
«Մենք մեր սխալների պատճառով տուժել ենք արդեն, մենք իշխանություն չենք, պըրծ, «քըխ» ՀՀԿ-ն այլևս իշխանություն չէ, գնացել ենք, եկել է իշխանություն, որն ասում է՝ ես ավելի լավն եմ, ես մազեր ունեմ, ես կապուտաչյա եմ ...գործ արե՚ք, ժողովուրդ», - ասաց Ա. Աշոտյանը։

Армен Ашотят: «Плохая» РПА уже ушла, пришла новая власть, которая говорит – я лучше, у меня густые волосы и голубые глаза, так давайте, займитесь делом
12/11/2018 17:10
Если премьер-министр хочет хорошо провести выборы, он обязан как можно раньше направить месседжи всем тем людям, которые считают, что эти выборы должны напоминать бокс, заявил сегодня журналистам заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА), депутат парламента Армен Ашотян.
«Мы не боимся бокса, но в боксе один сражается против другого, а не тысячи против одного – это уже хулиганская разборка», - отметил он.
По его словам, они готовы к политическим дебатам ради цивилизованной конкуренции.
«Если речь идет о хулиганских разборках, то в результате этого мы получим хулиганский парламент, со всеми вытекающими из этого негативными явлениями», - сказал Армен Ашотян.
Депутат подчеркну, что Республиканская партия намерена проводить содержательную агитационную кампанию.
«Помимо РПА, в Армении мало сил, которые могут предложить политическую повестку», - сказал он.
Армен Ашотян отметил, что новая власть пришла к власти, обещая легкое решение всех проблем.
«Говорили, что Сашик вошел в долю пятьдесят на пятьдесят, аннулируем красные линии, снимем видеокамеры, увеличим бюджет на 800 млн. Мы знаем, что они говорят ложь, а наш народ не знал, поскольку он устал от всего и думал, что пришел спаситель», - заявил Ашотян.
Заместитель председателя РПА отметил, что спасителя нет и не может быть, поскольку он пришел один раз, дал шанс спастись и вознесся.
«Однако это не связано с политикой, все остальное – хитрость, а результат хитрости мы видим сегодня», - отметил он.
Армен Ашотян отметил, что Никол Пашинян молодец, поскольку ему удалось пробудить определенную надежду в народе.
«Но если эта надежда не оправдается, он будет низвергнут, и я как гражданин этой страны заинтересован в том, чтобы мой народ в очередной раз не пережил разочарование», - заявил Армен Ашотян.
Он отметил, что блок «Мой шаг» должен сделать все возможное, чтобы эта предвыборная кампания стала для всех политических сил кампанией равных возможностей.
Ашотян также отметил, что большинство жителей страны находятся под психологическим воздействием премьер-министра.
«Вы хорошо знаете, что Никол Пашинян может с помощью одной трансляции  LIVE заблокировать и разблокировать Национальное Собрание, сегодня он обладает такой магией», - сказал он.
По его словам, блок «Мой шаг» должен прекратить использовать государственный ресурс для достижения на выборах желательного результата.
«Слушайте, зачем вам 85 процентов, вы ведь не хотите превратить Никола в «баши»? В чем смысл, зачем вам столько, вы же не сможете внести это на кредитную карту, или оставить кому-то в наследство?» - сказал он.
Армен Ашотян отметил, что они уже ответили за свои ошибки.
«Мы уже пострадали из-за своих ошибок, мы уже не власть, все, «плохая» РПА уже не правящая партия, мы уже ушли. Пришла новая власть, которая говорит – я лучше, у меня густые волосы и голубые глаза,  так давайте, займитесь делом», - сказал Армен Ашотян.