«Սասնա ծռերը» ազնիվ են ու հայրենասեր, դրա համար իրենց հետ գնում եմ խորհրդարան. Ստեփան Գրիգորյան (Տեսանյութ)
13/11/2018 14:34
Քաղաքագետ Ստեփան Գրիգորյանը դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք խորհդրարանական ընտրություններին կմասնակցի «Սասնա ծռեր» կուսակցության համամասնական ցուցակով և կլինի պատվավոր 2-րդը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ տարածված տեղեկությունները հաստատեց կուսակցության նախաձեռնող և պատվավոր անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանը:
Ավելի վաղ Aysor.amտեղեկացրել էր, որ «Սասնա ծռեր»-ի համամասնական ցուցակի առաջին համարը լինելու է Վարուժան Ավետիսյանը:
«Առաջին գլխավոր պատճառը, որ ես միացել եմ «Սասնա ծռեր»-ին այն է, որ նրանք ազնիվ են, հայրենասեր: Իսկ դա լավ է, որ քաղաքական դաշտը սկսում են զբաղեցնել ազնիվ, սկզբունքային մարդիկ: Այդ ստերեոտիպը, որ քաղաքական գործիչը պետք է լինի խաղացող, ինտրիգանտ ու իր անձնական հարցերը լուծող, մենք կկոտրենք: Միայն մեկ ուժը կարող է կոտրել այդ մտայնությունը», -այսօր լրագրողների հետ նույն հանդիպմանը ասաց Ստեփան Գրիգորյանը:
Բացի այդ, պատճառը, որի համար ինքը միացել է «Սասնա ծռեր»-ին, նրանց հայտարարությունն է բռնությունից հրաժարվելու մասին: Անդրադառնալով կուսակցության ծրագրին՝ Գրիգորյանը շեշտեց, որ «Սասնա ծռեր»-ը միակ ուժն է, որն ունի հայեցակարգ՝ 300 էջից կազմված:
«Այո, նրանք ունեն և ռազմավարական, և մարտավարական նշանակություն ունեցող ծրագիր և դրա համար էլ ես նրանց հետ եմ», -հստակեցրեց Գրիգորյանը:

Степан Григорян: «Сасна црер» – честные и патриотичные, поэтому я иду в парламент с ними
Политолог Степан Григорян будет участвовать в предстоящих парламентских выборах 9 декабря по пропорциональному списку партии «Сасна црер» и занимает в списке второе место, заявил сегодня на пресс-конференции инициатор создания «Сасна црер» и почетный член партии Жирайр Сефилян.
Ранее Aysor.am сообщал, что общегосударственный предвыборный список партии «Сасна црер» на внеочередных выборах возглавит Варужан Аветисян.
«Первая важная причина, по которой я присоединился к «Сасна црер» в том, что они честные и патриотичные. Хорошо, что политикой начинают заниматься честные, принципиальные люди. Мы разрушим тот стереотип, что политический деятель должен быть игроком, интриганом и решающим собственные вопросы человеком. Только одна сила может разрушить этот стереотип», - сказал политолог.
Другая причина, по которой политолог присоединился к партии «Сасна црер», это их заявление об отказе от насилия как метода решения политических вопросов.
Касаясь политической программы партии, Степан Григорян отметил, что это единственная сила, у которой есть серьезная концепция, состоящая из 300 страниц.
«Да, у них есть программа, имеющая и стратегическое и тактическое значение. И поэтому я с ними», - отметил он.