Բոլոր տեղամասերը բացել եմ տալու, հատ-հատ ստուգելու եմ. Զոհրաբյանը խոստանում է պայքարել օրինական ընտրությունների համար
13/11/2018 17:00
«Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը խստիվ կոչ է անում դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների ժամանակ անօրինականություններ թույլ չտալ՝ հիշեցնելով քրեական օրենսգրքով ընտրակեղծարարության համար հասանելի պատիժը։
«Մեկ անգամ ևս ուզում եմ թարմացնել բոլոր այն գործիչների հիշողությունը, ովքեր կփորձեն այս նոր խաղի պայմաններում առաջնորդվել հին մեթոդներով, օգտագործել իրենց տեղային ազդեցությունը այս կամ այլ կերպ ազդել ընտրական պրոցեսի վրա։ Հիշեք, թող ձեր աչքի առջև գա քրեական օրենսգիրքը», - ԱԺ հայտարարությունների ժամին ասաց պատգամավորը։
Զոհրաբյանը նշեց, որ ինքը առաջադրվելու է թիվ 12 ընտրատարածքում, որը ներառում է Սյունիքի և Վայոց Ձորի մարզերը՝ նկատելով, որ որևէ անօրինականություն նկատելու դեպքում ինքն անձամբ մտնելու է ընտրատեղամասեր և հատ-հատ ստուգի քվեաթերթիկները։
«Զգուշացնում եմ բարեկամաբար բոլոր նրանց, ովքեր կփորձեն, օրինակ, քվեաթերթիկների հաշման ժամանակ օգտվել նրանից, որ, ասենք, հեռավոր մի գյուղում հանձնաժողովի անդամներն իրենց ընտանիքի անադամներն են ու վերցնեն որևէ թեկնածուի քվեաթերթիկ և դնեն մեկ այլ թեկնածուի վրա, հիշեք օրենսգիրքը։ Բոլոր տեղամասերը բացել եմ տալու հատ-հատ, մեկ-մեկ ստուգելու եմ։ Շատ խիստ է լինելու պատիժը, մի մտածեք, որ այս անգամ պատիժը շրջանցելու է ձեզ, ինչպես շրջանցել է նախորդ անգամները», - հավելեց Զոհրաբյանը։

Я потребую открыть все участки и по отдельности проверю каждый – Наира Зограбян обещает бороться за легитимные выборы
13/11/2018 17:54
Депутат фракции «Блок Царукян» Наира Зограбян призывает не допускать незаконности во время парламентских выборов 9 декабря, напоминая о предусмотренном в Уголовном кодексе наказании за избирательные фальсификации.
«Хочу вновь освежить память всем тем деятелям, которые в условиях этих новых правил игры попытаются руководствоваться прежними методами, используя свое влияние на местах, чтобы воздействовать на процесс выборов тем или иным способом. Помните об уголовном кодексе», - заявила сегодня в парламенте Зограбян.
Она сообщила, что будет выдвигаться в избирательном округе №12, который охватывает Сюникскую и Вайоцдзорскую области, отметив, что если заметит какое-либо нарушение сама войдет на избирательный участок и проверит по отдельности все избирательные бюллетени.
«Предупреждаю все тех, кто попытается, например, при подсчете бюллетеней воспользоваться тем, что скажем, членами избирательной комиссии в какой-то далекой деревне являются члены их семьи, и переложить их из одной пачки в другую, засчитав голоса за одного кандидата другому. Я потребую открыть все участки и по отдельности проверю каждый. Наказание будет очень строгим, не думайте, что сможете в этот раз уйти от наказания, как это происходило раньше», - заявила депутат.