Իմիջիայլոց, ինչքան խելքը գլխին կադր ունի, մեր իշխանությունից են եկել. Շարմազանովը՝ Փաշինյանի կառավարության մասին
22/11/2018 12:58
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը չի կարծում, թե կգտնվի երկիր, որտեղ կոռուպցիա կամ կոռուպցիոն երևույթներ ընդհանրապես չեն լինի։ Այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում նա հայտարարեց, որ եթե երկրում կա կոռուպցիա, ապա հարկային մարմինները, Ազգային անվտանգության ծառայությունը, զինված ուժերը, ոստիկանությունը և շատ պատկան մարմիններ «անպայման պետք է թաթախված լինեն կոռուպցիայի մեջ»։
«Եկան իշխանության ու հայտարարեցին, թե համատարած կոռուպցիա կա։ Հիմա վարչապետը նախագահի վերահսկողական ծառայության նախկին պետին, հարկայինի երկար տարիների պետին նշանակել է նախարարի շատ բարձր պաշտոնի, եթե նշանակել է ուրեմն այդ մարդը մաքուր է։ Եթե մարդը մաքուր է, ուրեմն այդ համակարգում կոռուպցիա չի եղել։ Բացի այդ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալին նշանակել է նախարար. Եթե նման նշանակում է արել, ուրեմն դա նշանակում է, որ բանակում չի եղել համատարած կոռուպցիա։
ԱԱԾ պետ նշանակել է Արթուր Վանեցյանին, շատ էլ լավ ա արել, բայց Վանեցյանը 2-րդական մարդ չի եղել, այլ եղել է ԱԱԾ Երևանի վարչության պետի տեղակալը։ Հունան Պողոսսյանին, եթե նշանակում ես մարզպետ, ուրեմն ընդունում ես, որ ոստիկանությունում թալան, կոռուպցիա չի եղել այդպես շարունակ։ Ուրեմն, ախպեր ջան... Իմիջիայլոց, ինչքան խելքը գլխին կադր ունի, մեր իշխանությունից են եկել», - այսօր ճեպազրույցում հայտարարեց Շարմազանովը։

Кстати, все компетентные кадры достались ему от нашей власти – Эдуард Шармазанов о правительстве Пашиняна
22/11/2018 13:58
Вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов не считает, что можно найти струну, в которой коррупции или коррупционных явлений нет вообще. Сегодня в беседе с журналистами он заявил, что если в стране есть коррупция, то налоговые органы, Служба национальной безопасности, полиция и многие надлежащие органы также «должны были обязательно погрязнуть в коррупцию».
«Пришли к власти и заявили, что в стране повсеместная коррупция. Сейчас премьер-министр назначил бывшего начальника Контрольной службы президента, начальника налоговой инспекции на протяжении долгих лет на очень высокую должность. Если назначил, значит, этот человек чист. Если человек чист, значит, коррупции в этой системе не было. Кроме того, первый заместитель министра обороны назначен министром. Если сделал такое назначение, значит, в армии повсеместной коррупции не было.
Директором СНБ назначил Артура Ванецяна, очень хорошо сделал, но Ванецян не был второстепенным человеком, он занимал должность заместителя начальника Управления СНБ по городу Еревану. Если назначаешь Унана Погосяна губернатором, значит, принимаешь, что в полиции не было грабежа, коррупции и т.д. Значит, дорогой… Кстати, все компетентные кадры достались ему от нашей власти», - заявил на брифинге Эдуард Шармазанов.