Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել «Սպիտակի երկրաշարժ» թեմային նվիրված նամականիշի մարման արարողությանը
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիի քաղաքապետարանում ՀՀ կառավարության արտագնա նիստից առաջ ներկա է գտնվել «Հայփոստ» ՓԲԸ կողմից «Սպիտակի երկրաշարժ» թեմային նվիրված նամականիշի մարման արարողությանը, տեղեկացնում են Կառվարության լրատվական ծառայությունից։
Նամականիշը մարել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Ֆելիքս Ցոլակյանը, Գյումրիի քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը և Հայփոստ» ՓԲԸ խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:
Նամականիշի վրա կոլաժի տեսքով պատկերված են 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի ավերիչ երկրաշարժի տեսարաններ, ավերված շենքեր,  փրկարարական աշխատանքներ և Գյումրու Անկախության հրապարակի ժամացույցը, որը ցույց է տալիս երկրաշարժի ժամը:
230 դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը` 30 հազար տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:

Armenia’s Acting PM attends “Earthquake of Spitak” postage stamp cancellation ceremony in Gyurmi
Before the launch of outgoing cabinet sitting in Gyumri, Armenia’s acting Prime Minister Nikol Pashinyan attended the cancellation ceremony of a postage stamp “Earthquake of Spitak”, in the Gyumri City Hall, governmental press office reports.
The postage stamp was cancelled by Armenia’s acting transport, communication and IT minister Hakob Arshakyan, minister of emergency situations Felix Tsolakyan, Gyumri mayor Samvel Balasanyan and HayPost CJSC Board chairman Juan Pablo Gechidjian.
The postage stamp depicts the collage of the scenes from the devastating earthquake of December 7, 1988 - the demolished buildings, rescue works and the clock of the Independence Square of Gyumri, that shows the time of the earthquake.
The postage stamp with nominal value of 230 AMD is printed in Cartor printing house in France with 30,000 circulation. The author of the stamp’s design is the chief designer of HayPost CJSC Vahagn Mkrtchyan.