Եռաբլուրում տեղի է ունենում ՍՈւ-25-ի ավիավթարից զոհված օդաչուների հուղարկավորությունը
Այսօր «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում տեղի է ունենում դեկտեմբերի 4-ին ՍՈւ-25 ինքնաթիռի ավիավթարից զոհված օդաչուներ ԶՈՒ փոխգնդապետ Արմեն Բաբայանի ու մայոր Մովսես Մանուկյանի հուղարկավարությունը։
Արարողությանը մասնակցեցին Պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը, ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը, օդաչուների հարազատներն ու ծառայակիցները։
«ՀՀ ողջ Զինված ուժերի անունից շնորհակալություն եմ հայտնում ձեր ծնողներին։ Պարոնայք սպանե′ր, դեկտեմբերի 4-ին դուք բարձրացաք երկինք ու մնացիք այնտեղ։ Շնորհակալություն», - իր խոսքում ասաց ԶՈՒ ԳՇ պետը։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 4-ին առավոտյան կորել էր կապը Գյումրիից ուսումնամարզական թռիչք իրականացնող ՍՈՒ-25 ինքնաթիռի հետ։ Ժամեր անց ինքնաթիռը հայտնաբերվեց կործանված։

В военном пантеоне «Ераблур» проходит церемония похорон погибших пилотов самолета Су-25
В военном пантеоне «Ераблур» сегодня проходит церемония похорон погибших вследствие крушения самолета Су-25 Вооруженных сил Армении пилотов – подполковника Армена Бабаяна и майора Мовсеса Манукян
В церемонии участвуют министр обороны Давид Тоноян, начальник главного штаба ВС Армении Артак Давтян, родственники и сослуживцы летчиков.
«От имени Вооруженных сил Армении выражаю благодарность вашим родителям. Господа офицеры, 4 декабря вы поднялись в небо и остались там», - заявил начальник ГШ ВС Армении.
Напомним,  связь с самолетом Су-25 Вооруженных сил Армении была потеряна 4 декабря утром. Истребитель вылетел из аэропорта Гюмри. Экипаж выполнял учебно-тренировочный полет в соответствии с ежедневным планом боевой подготовки. Боевой самолет Су-25 ВС Армении разбился в регионе Маралика, в горах.