Բուլղարիայի պաշտպանության նախարարին փոխադրող օդանավը վթարային վայրէջք է կատարել
Օդանավը, որով Սոֆիայից Բրյուսել էր ուղևորվում Բուլղարիայի փոխվարչապետ և  պաշտպանության նախարար Կրասիմիր Կարակաչանովը, հարկադիր վայրէջք է կատարել Վիեննայի օդանավակայանում՝ օդաչուների խցիկի ճաքած ապակու պատճառով, հայտնել է  Բուլղարիայի ազգային ռադիոն:
«Օդաչուների  բարձր պրոֆեսիոնալիզմի շնորհիվ ինքնաթիռը բարեհաջող վայրէջք է կատարել Վիեննայի օդանավակայանում՝ չնայած վթարային ր վայրէջքը: Սոֆիայից կժամանի այլ ինքնաթիռ: Բոլորը ողջ և  առողջ են»,- հայտնել է Կարակաչանովը:
Նրա խոսքով՝ վայրէջքից առաջ օդաչուները հայտարարել են, որ օդանավը բարձրությունը կորցնելու է վթարային ռեժիմով: Բոլոր ուղևորները պահպանում էին հանգստությունը:

В аэропорту Вены аварийно сел самолет с главой минобороны Болгарии
Самолет, в котором из Софии в Брюссель направлялся болгарский вице-премьер и министр обороны Красимир Каракачанов, совершил экстренную посадку в аэропорту Вены из-за треснувшего стекла в кабине пилотов. Об этом сообщает в среду Болгарское национальное радио.
"Благодаря профессионализму летчиков, самолет приземлился в аэропорту Вены благополучно, пусть и аварийно. Из Софии прибудет другой самолет. Задержка для пассажиров составит 5-6 часов. Все живы и здоровы", - сообщил в эфире Каракачанов.
По его словам, перед посадкой пилоты объявили, что самолет будет приземляться аварийно. Все пассажиры были спокойны, отметил министр.