Լավրովը Բաքվում հանդիպելու է Ալիևի և Մամեդյարովի հետ
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը Բաքու դեկտեմբերի 13-14-ին կայանալիք այցի շրջանակում կհանդիպի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և այդ երկրի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ, հայտնել է Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Ռուսաստանի ԱԳՆ ղեկավարին ընդունելու է Ադրբեջանի նախագահը, հանդիպումը կկայանա այսօր: Բացի այդ, հանդիպում կկայանա Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի հետ, կողմերը կքննարկեն երկկողմ փոխգործակցության հանգուցային ասպեկտները, տարածաշրջանային ու միջազգային օրակարգը», - ասել է Զախարովան լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ:

Лавров встретится с Алиевым и Мамедъяровым в ходе визита в Баку
Глава МИД РФ Сергей Лавров встретится с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и министром иностранных дел страны Эльмаром Мамедъяровым в рамках визита в Баку 13-14 декабря, сообщила официальный представитель МИД России Мария Захарова, передает РИА Новости.
"Министр иностранных дел России будет принят президентом Азербайджана, встреча состоится сегодня, запланирована на сегодня. Кроме этого, состоятся встречи с министром иностранных дел Азербайджана, стороны обсудят ключевые аспекты двустороннего взаимодействия, региональную и международную повестку дня", - сказала Захарова на брифинге.