«Ժամանակ». Եթե օբյեկտիվ ստուգումներ իրականացվեն, հնարավոր կլինի բացահայտել պետությանը պատճառված բազմամիլիարդանոց վնասներ
19/12/2018 09:35
«Ժամանակ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով՝ «Փարավոն» հյուրանոցային համալիրի կառուցման համար անհրաժեշտ բոլոր շինարարական նյութերն ու կահավորանքի պարագաները ձեռք են բերվել առանց համապատասխան փաստաթղթերի, այսպես կոչված՝ «լևի»:
«Դա տեղի է ունեցել նախկին իշխանությունների հետ սերտ համագործակցության պայմաններում, և արդյունքում օգտվել են ինչպես նախկին իշխանության ներկայացուցիչները, այնպես էլ «Փարավոնի» սեփականատեր Գագիկ Ծառուկյանը: Միակ տուժողը, ինչպես միշտ, եղել է Հայաստանի Հանրապետությունը` չստացած հարկերի տեսքով:
Ըստ մեր աղբյուրի՝ եթե օբյեկտիվ ստուգումներ իրականացվեն, ապա հնարավոր կլինի բացահայտել պետությանը պատճառված բազմամիլիարդանոց վնասներ», - գրել է թերթը:

«Жаманак»: Если провести объективные проверки, то можно выявить причиненный государству многомиллиардный ущерб
19/12/2018 10:59
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что во время строительства гостиничного комплекса «Фараон» все необходимые строительные материалы и предметы интерьера были приобретены без необходимых документов, так называемым «левым» путем.
«Это произошло в условиях тесного сотрудничества с бывшими властями и в результате этого получили пользу как представители бывшей власти, так и владелец гостиничного комплекса «Фараон» Гагик Царукян. Единственным пострадавшим, как всегда, была Республика Армения – в виде не полученных налогов.
Согласно нашему источнику, если провести объективные проверки, то можно выявить причиненный государству многомиллиардный ущерб», - отмечает издание.