ԱԱԾ-ն և Ոստիկանությունը պետք է նախարարություն դառնան․ Էդմոն Մարուքյան
ԱԱԾ-ն և Ոստիկանությունը պետք է նախարարություն դառնան, նման կարծիք լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնեց ԱԺ ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Ժամանակին Ռոբերտ Քոչարյանը ուժային մարմինները բերել էր իր վերահսկողության տակ, հետո Հայաստանը դարձել է կիսանախագահական, իսկ դրանք մնացել են պառլամենտի վերահսկողութոյւնից դուրս, հետո Հայաստանը պառլամենտական երկիր է դարձել, նախորդ իշխանությունները չեն ուղղել դա, իսկ հեղփոխական իշխանությունը եկել է ասում է՝ ոնց որ մեզ պետք է։ Սահմանադրությունը թույլ է տալիս ունենալ 18 նախարարություն։ «Ելք» խմբակցությունը նման նախագիծ ներկայացրել էր, խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը ստորագրել էր այդ նախագիծը, որտեղ այդ մարմինները եղել են նախարարություններ, որը մերժվել է Հանրապետական իշխանության կողմից։ Հիմա պետք է դա արվի, զիջում չունենք», - ասաց Մարուքյանը։
Հիշեցնենք՝ «Կառավարության կառուցվածքի ու գերծունեության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ անելու մասին նախագծով առաջարկվում է կրճատել նախարարությունների թիվը՝ 17-ից հասցնելով 12-ի:

СНБ и полиция должны стать министерством – Эдмон Марукян
Служба национальной безопасности и полиция должны стать министерством, такое мнение высказал сегодня журналистам руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
«В свое время Роберт Кочарян перевел силовые органы под свой контроль, потом Армения стала полупрезидентской страной, а эти органы остались вне контроля парламента, после этого Армения стала парламентской республикой, но прежние власти не исправили это, а постреволюционные власти заявляют – так, как нужно нам.
Конституция позволяет иметь 18 министерств. Фракция «Елк» в свое время представила такой проект, руководитель фракции Никол Пашинян подписал проект, в котором эти ведомства были объединены в министерство и который был отклонен Республиканской партией. Сейчас это должно быть сделано, уступки не будет», - сказал Эдмон Марукян.
Напомним, согласно проекту о внесении изменений и дополнений в закон «О структуре и деятельности правительства» предлагается сократить количество министерств, доверяя их  число с 17 до 12.