Գողացվել է Բեթմենի մասին կոմիքսների հավաքածուն, որը գնահատվում է 1,4 միլիոն դոլար
ԱՄՆ Ֆլորիդա նահանգի Բոկա Ռաթոն քաղաքում փակ պահեստից գողացել են Բեթմենի մասին կոմիքսների հավաքածուն, որը գնահատվում է 1,4 միլիոն դոլար:
Sun Sentinel-ի տվյալով՝ հավաքածուն բաղկացած էր մոտ 450 կոմիքսից, այդ թվում և «Բեթմենի» նախկին թողարկումներից։
Հավաքածուի տերն ասել է, որ կորուստը հայտնաբերել է հունվարի 9-ին։ Դրանից հետո դիմել է ոստիկանությանը։
Նրա կարծիքով՝ կողոպուտին կարող է մասնակցած լինել այն աշխատողը, ով պահեստում փորձում էր վերացնել ջրի հոսքը 2018 թվականի հուլիսին և հետաքրքրվել էր կոմիքսներով։

В США украли коллекцию комиксов стоимостью $1,4 млн
В американском штате Флорида в городе Бока-Ратон с закрытого склада украли коллекцию комиксов о Бэтмене, стоимость которой оценивается в $1,4 млн.
Как информирует Sun Sentinel, коллекция состояла из примерно 450 комиксов и включала в себя в том числе ранние выпуски «Бэтмена».
Владелец коллекции Рэнди Лоуренс заявил, что обнаружил пропажу 9 января. После этого он обратился в полицию.
По его мнению, к краже может быть причастен рабочий, который устранял протечку на складе в июле 2018 года и интересовался комиксами.