Բալի կղզում Ագունգ հրաբուխը երկու կիլոմետր բարձրությամբ մոխրասյուն է արտանետել
Ինդոնեզիայի Բալի կղզում գտնվող Ագունգ հրաբուխը երեքշաբթի 2 կիլոմետր բարձրությամբ մոխրի սյուն է արտանետել, հայտնել է Tempo թերթը հղում անելով  Տարերային աղետների վտանգի նվազեցման հրաբխագիտական և երկրաբանական կենտրոնի (PVMBG) տվյալներին:
Կենտրոնի տվյալով՝ հրաբխի ժայթքումն արձանագրվել է տեղական ժամանակով 03:42-ին: PVMBG-ի ղեկավարի խոսքով՝ մոխրի թանձր ամպը շարժվում է արևելյան և հարավարևելյան ուղղություններով:
Ինչպես նշել է հրատարակությունը, հրաբխի ակտիվությունն սկսվել է 2017 թվականի նոյեմբերի 21-ին: Ներկայում հրաբխի շրջանում գործում է վտանգի երրորդ աստիճանը՝ ըստ քառաբալ սանդղակի: Դրան արգելված է մոտենալ 4 կիլոմետրից պակաս հեռավորությամբ:

Вулкан Агунг на острове Бали выбросил столб пепла на высоту два километра
Вулкан Агунг, расположенный на индонезийском острове Бали, во вторник выбросил столб пепла на высоту 2 километра, сообщает газета Tempo со ссылкой на данные Вулканологического и геологического центра по уменьшению опасности стихийных бедствий (PVMBG).
По данным центра, извержение вулкана был зафиксировано в 03.42 по местному времени (08.42 мск). По словам главы PVMBG, густое облако пепла движется в восточном и юго-восточном направлениях.
Как отмечает издание, начало активности вулкана было зафиксировано 21 ноября 2017 года. В настоящее время в районе вулкана действует третий уровень опасности по четырехбалльной шкале. К нему запрещено приближаться на расстояние менее 4 километров.