Շուրջ 127 մլն. դրամ. Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության պարգևավճարները
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության աշխատակիցները ևս անմասն չեն մնացել տարավերջյան պարգևավճարներից։
Aysor.am-ի հարցմանն ի պատասխան՝ նախարարությունից տեղեկացրին, որ աշխատակիցները տարեվերջին պարգևատրվել են նախարարի 3 հրամանով։
Պարգևավճարների ընդհանուր գումարը կազմել է շուրջ 127 մլն դրամ։
«Մասնավորապես, աշխատավարձի տնտեսման հաշվին բաշխվել է 20,9 մլն ՀՀ դրամ, բյուջետային միջոցների վերաբաշխման հաշվին՝ 52,618 մլն ՀՀ դրամ (տարեկան պարգևատրում) և արտաբյուջետային միջոցների հաշվին` 53,4 մլն ՀՀ դրամ (եռամսյակային պարգևատրում)», - տեղեկացրին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունից։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ արդարադատության նախարարությունում պարգևավճարները կազմել են դրույքաչափի 87 տոկոսը, սփյուռքի նախարարությունում էլ դեկտեմբեր ամսվա պարգևատրումները կազմել են 6 մլն 656 հազար ՀՀ դրամ։

Премии в министерстве экономического развития и инвестиций составили около 127 млн. драмов
Сотрудники министерства экономического развития и инвестиций Армении в конце 2018 года также были награждены премиями.
В ответ на запрос Aysor.am, в министерстве сообщили, что в конце года сотрудники были премированы тремя приказами министра.
Общая сумма премий составила около 127 млн. драмов.
«В частности, за счет экономии зарплаты распределены 20,9 млн. драмов, за счет перераспределения бюджетных средств – 52,618 млн. драмов (годовая премия) и за счет внебюджетных средств – 53,4 млн. драмов (квартальная премия)», - сообщили в министерстве экономического развития и инвестиций.
Ранее сообщалось, что ставка выплаченных в министерстве юстиции Армении премий составила 87%, а в министерстве диаспоры премии составили в декабре 6 млн. 656 тысяч драмов.