«Ժողովուրդ». Ընդդիմությունը մտադիր է կողմ չքվեարկել կառավարության ծրագրին
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «ԱԺ-ում երեկ մեկնարկեցին կառավարության ծրագրի քննարկումները, ընդ որում` խորհրդարանական ընդդիմությունը՝ «Բարգավաճ Հայաստան» ու «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունները, ակնարկում են այդ ծրագրին կողմ չքվեարկելու մասին:
Միաժամանակ, կառավարության ծրագիրը քննադատել է արտախորհրդարանական ուժերից ՀՅԴ-ն: Այս կուսակցության հայտարարության մեջ նշված է, թե կառավարության ծրագրում բացթողումներ կան երկրի մշակութային, կրթական, գիտական զարգացման և Սփյուռքի հետ կապերի ոլորտներում:
Միայն թե ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում բավական կոշտ է հակադարձել ՀՅԴ-ին. «Դաշնակցությունը» թող հիշի, թե իր ներկայացուցիչը քանի տարի է ղեկավարել այդ ոլորտը, և ինչպիսի քարուքանդ վիճակ է: Ես նրանց փոխարեն որ լինեի, գոնե կրթությունից չէի խոսի»:
Ինչ վերաբերում է իշխանության թևերի հավասարակշռվածության խնդրին, Հարությունյանը նշել է, թե իրենք էլ են այդ տեսակետը կիսում. «Պարզապես պետք է մեխանիզմներ գտնել»»:

«Жоховурд»: Оппозиция намерена проголосовать протии программы правительства
Газета «Жоховурд» пишет, что накануне в парламенте стартовало обсуждение программы правительства, при этом парламентская оппозиция – фракции «Процветающая Армения» и «Светлая Армения» – намекают, что проголосуют против этой программы.
В то же время из внепарламентских сил программу раскритиковала АРФ «Дашнакцутюн». В заявлении этой партии отмечается, что в программе правительства есть упущения в развитии культурной, образовательной, научной сфер и связей с Диаспорой.
Министр образования и науки Араик Арутюнян в беседе с корреспондентом издания довольно резко ответил АРФД: «АРФД пусть помнит о том, сколько лет ее представитель руководил этой сферой и какой здесь развал. Я бы на их месте, не говорил бы хоть об образовании».
Что касается проблемы баланса ветвей власти, Арутюнян отметил, что они разделяют эту точку зрения: «Просто нужно найти механизмы».