Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հասան Ռոհանիին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիին, տեղեկացնում են վարչապետի լրատվական ծառայությունից։
Դրանում, մասնավորապես, ասված է.
«Խորապես ցնցված եմ Իրանի Սիսթան-Բելուջիսթան նահանգում ավտոբուսի վրա ահաբեկչական հարձակման լուրից, որը մի քանի տասնյակ զոհերի պատճառ դարձավ:
Իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում Ձեզ և բարեկամ Իրանի ողջ ժողովրդին այս ողբերգական իրադարձության կապակցությամբ:
Խնդրում եմ իմ սփոփանքի խոսքերը փոխանցել զոհվածների ընտանիքներին և մերձավորներին՝ մաղթելով ոգու արիություն և տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования Хасану Рухани
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Исламской Республики Иран Хасану Рухани, сообщает пресс-служба правительства Армении.
«Глубоко потрясен вестью о террористическом нападении на автобус в провинции Систан-Белуджистан, в результате которого погибли десятки людей.
Выражаю глубокие соболезнования Вам и дружественному народу Ирана в связи с этим трагическим событием.
Пожалуйста, передайте слова соболезнования семьям и близким погибших, желаю им мужества и стойкости духа, а раненым – скорейшего выздоровления», - говорится в послании премьер-министра Армении.