Ովքեր են գումար փոխանցել Աննա Հակոբյանի հիմնած հիմնադրամին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը, 2018թ.-ի ամռանն ազդարարեց բարեգործական՝ «City of smile» («Ժպիտների քաղաք») բարեգործական հիմնադրամ ստեղծելու մասին, որի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահը ինքն է:
Հիմադրամը հրապարակել է նվիրատուների ցանկը։
Գործարար, նախկին պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանը 2018.թ-ին հիմնադրամին գումար է փոխանցել իրեն պատկանող 4 ձեռնարկության անունից:
«Ալեքսանյանների ընտանիք» բարեգործական հիմնադրամ՝ 10 միլիոն դրամ
«Ալեքս տեքստիլ» ՍՊԸ՝ 2 միլիոն դրամ
«Սիթի» ՍՊԸ՝ 2 միլիոն դրամ
«Նատալի ֆարմ» ՍՊԸ՝ 3 միլիոն դրամ
2018թ.-ին հիմնադրամին գումար են փոխանցել ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի կինը՝ Ջավահիր Ծառուկյանը, դուստրը՝ Անահիտ Ծառուկյանը: Հիմնադրամին գումար է փոխանցվել նաև «Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամի և «Երևանի կոնյակի գործարան»-ի անունից:
Անահիտ Ծառուկյան՝ 5 միլիոն դրամ
Ջավահիր Ծառուկյան՝ 5 միլիոն դրամ
«Գագիկ Ծառուկյան» ԲՀ՝ 2 միլիոն դրամ
«Երևանի Կոնյակի Գործարան» ՓԲԸ՝ 2 միլիոն դրամ
Հիմնադրամի ամենախոշոր նվիրատուն «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատն» է եղել. գումարի չափը կազմել է 51 միլիոն ՀՀ դրամ:

Кто пожертвовал средства фонду супруги премьера Армении
Супруга премьер-министра Армении Никола Пашиняна – Анна Акопян – объявила летом 2018 года о создании благотворительного фонда «City of smile» («Город улыбок»), председателем Совета попечителей которого является сама Анна Акопян.
Фонд опубликовал список благотворителей.
Бизнесмен, бывший депутат Национального Собрания Армении Самвел Алексанян в 2018 перечислил на счет фонда денежные средства от имени принадлежащих ему четырех компаний:
Благотворительный фонд «Семья Алесанянов» –  10 млн. драмов
ООО «Алекс текстиль» – 2 млн. драмов
ООО «Сити» – 2 млн. драмов
ООО «Натали фарм» – 3 млн. драмов.
В 2018 году благотворительному фонду были перечислены средства также супругой и дочерью лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна – Джавахир Царукян и Анаит Царукян. На счет фонда поступили также перечисления  из благотворительного фонда
«Гагик Царукян» и ЗАО «Ереванский коньячный завод»:
Джавахир Царукян – 5 млн. драмов
Анаит Царукян – 5 млн. драмов
Благотворительный фонд «Гагик Царукян» – 2 млн. драмов
ЗАО «Ереванский коньячный завод» – 2 млн. драмов.
Самым крупным донором фонда стал «Зангезурский медно-молибденовый комбинат», размер перечисленной суммы составил 51 млн. драмов РА.