Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Լիտվա համագործակցությանն առնչվող հարցեր
Մարտի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Լիտվայի Սեյմի ազգային անվտանգության և պաշտպանության հարցերով հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ, Լիտվայի պաշտպանության նախկին նախարար տիկին Ռասա Յուկնևիչինեին, տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Լիտվա համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կարևորվել է փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ բարձր մակարդակում քննարկումների անցկացումը և համագործակցության զարգացումը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափով:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Հանդիպումից հետո տիկին Յուկնևիչինեն ջրել է ՊՆ վարչական համալիրի տարածքում 2012 թվականին՝ որպես պաշտպանության նախարար պաշտոնական այցի ընթացքում իր կողմից տնկված եղևնին:

Обсуждались вопросы сотрудничества Армения – Литва в сфере обороны
Министр обороны Армении Давид Тоноян принял сегодня председателя Комитета сейма Литвы по вопросам национальной безопасности и обороны, экс-министра обороны Литвы Расу Юкнявичене, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся сотрудничества Армения – Литва в сфере обороны. Была отмечена важность проведения обсуждений на высоком уровне вокруг представляющих взаимный интерес вопросов и развития сотрудничества как в двустороннем, так и многостороннем формате.
Собеседники обсудили также вопросы региональной безопасности.
После встречи Раса Юкнявичене полила ель, посаженную во дворе административного комплекса министерства обороны Армении в 2012 году во время официального визита в качестве министра обороны Литвы.