ՆԱՏՕ-ի նավերը ժամանել են վրացական Փոթի նավահանգիստ
ՆԱՏՕ-ի երկրորդ ռազմածովային խմբի մարտանավերը մտել են վրացական Փոթի նավահանգիստ, հայտնել է Վրաստանի ՆԳ նախարարության սահմանապահ ոստիկանության մամուլի ծառայությունը:
Այցի շրջանակներում երկրորդ մշտական ռազմածովային խմբի հրամանատար Բուդեվեյն Բութսը հանդիպում կունենա Վրաստանի առափնյա պահպանության ղեկավարի հետ: Նաև կկայանան աշխատանքային հանդիպումներ, մշակութային և մարզական միջոցառումներ: «ՆԱՏՕ-ի խմբի նավերը և Վրաստանի առափնյա պահպանության երկու նավերը՝ «Դիոսկուրիա»-ն և «Օչամչիրե»-ն, կանցկացնեն համատեղ զորավարժություններ:
Վարժանքներին նաև կմասնակցեն Նիդեռլանդներից, Թուրքիայից, Ռումինիայից և Բուլղարիայից ժամանած նավեր»,-ասված է հայտարարության մեջ: Զորավարժություններն անցկացվելու են Վրաստանի և ՆԱՏՕ-ի ծովային ուժերի փոխգործակցության և փոխհամատեղելիության ընդլայնման նպատակով:

Корабли НАТО прибыли в грузинский порт Поти
Боевые корабли второй военно-морской группы НАТО зашли в грузинский порт Поти, сообщает в понедельник пресс-служба пограничной полиции МВД Грузии.
В рамках визита командующий второй постоянной военно-морской группой НАТО Будевейн Бутс встретится с руководителем береговой охраны Грузии. Также состоятся рабочие встречи, культурные и спортивные мероприятия.
"Корабли группы НАТО и два корабля береговой охраны Грузии "Диоскурия" и "Очамчире" проведут совместные учения. В учениях так же примут участие суда из Нидерландов, Турции, Румынии и Болгарии",- сказано в заявлении.
Учения будут проведены с целью повышения взаимодействия и взаимосовместимости морских сил Грузии и НАТО.