Պորոշենկոն ընդունել է Զելենսկու հաղթանակն Ուկրաինայի նախագահի ընտրություններում
Ուկրաինայի նախագահի թեկնածու Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ  երկրի գործող նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն շնորհավորել է իրեն նախագահի ընտրություններում հաղթելու առթիվ և խոստացել իր օգնությունը, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Հենց նոր, ես ցանկանում եմ ասել.. շատ շնորհակալ եմ Պյոտր Պորոշենկոյին, հենց նոր նա ինձ շնորհավորել է հաղթանակի առթիվ: Նա ասել է, որ կարող եմ հույս դնել իր վրա ցանկացած  պահի: Նա ընդունել է իմ և իմ թիմի հաղթանակը», - հայտարարել է Զելենսկին:
Ուկրաինայի նախագահի ընտրությունների երկրորդ փուլը տեղի է ունեցել կիրակի: Դրան մասնակցել են Պյոտր Պորոշենկոն և առաջին փուլի առաջատար Զելենսկին:

Порошенко поздравил Зеленского с победой на выборах
Кандидат на пост президента Украины Владимир Зеленский заявил, что действующий глава государства Петр Порошенко поздравил его с победой на выборах и пообещал свою помощь.
"Только что, я хочу сказать… очень благодарен президенту Петру Порошенко, только что он меня поздравил с победой. Он сказал, что я могу рассчитать на его помощь в любое время. Он признал победу мою и моей команды", - заявил Зеленский на брифинге, трансляцию вел телеканал "112 Украина".
Второй тур выборов президента Украины прошел в воскресенье. В нем принимали участие Порошенко и лидер первого тура Зеленский.