«Հրապարակ». Սոցապնախարարությունում կադրային քաղաքականությունն իր ձեռքն է վերցրել Զարեհ Սարգսյանը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Տեղեկություններ կան, որ սոցապնախարարությունում կադրային քաղաքականությունն իր ձեռքն է վերցրել Զարեհ Սարգսյանը՝ պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի և Փաշինյանի խորհրդական Նաիրի Սարգսյանի հայրը։ Զարեհ Սարգսյանը դեռևս Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ժամանակ երկար տարիներ աշխատել է այդ համակարգում, 1996-ին զբաղեցրել է սոցիալական ապահովության նախարարությանն առընթեր կենսաթոշակային վարչության պետի պաշտոնը, բայց իրենից հետո բարի հիշողություններ չի թողել։ Հիմա նա յուրայիններին է տեղավորում առանցքային պաշտոններում։
Սոցիալական ապահովության ծառայության նորանշանակ պետ, 32-ամյա Սուրեն Ղամբարյանը, որը հայտարարագրել է 7,5 միլիոն դրամ, 43 հազար ԱՄՆ դոլար և 20 հազար եվրո, Զարեհի որդիների ընկերն է, մինչ պետ նշանակվելն աշխատել է Պետական վերահսկողական ծառայությունում՝ այն ժամանակ, երբ Հայկ Սարգսյանը զբաղեցնում էր ՊՎԾ պետի տեղակալի պաշտոնը»:

«Грапарак»: Заре Саркисян прибрал к рукам кадровую политику в министерстве труда и социальных вопросов
10/05/2019 11:57
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что кадровую политику в министерстве труда и социальных вопросов Армении прибрал к рукам Заре Саркисян – отец депутата Айка Саркисяна и советника Никола Пашиняна Наири Саркисяна.
«Заре Саркисян работал долгие годы в этой системе еще во времена президентства Левона Тер-Петросяна, в 1996 году занимал должность начальника пенсионного управления при министерстве соцобеспечения, однако не оставил о себе "доброй памяти". Сейчас он устраивает "своих" на ключевые должности.
Новый начальник службы социального обеспечения, 32-летний Сурен Гамбарян, задекларировавший доход в размере 7,5 млн. драмов, 43 тысяч долларов США, – друг сыновей Заре Саркисяна. До назначения начальником он работал в Государственной контрольной службе в то же самое время, когда Айк Саркисян занимал пост заместителя начальника ГКС», - пишет газета.