Արցախում վիրավորված զինծառայողը գիտակցության է եկել, կարողանում է խոսել. Արծրուն Հովհաննիսյան
Մայիսի 4–ին Արցախում հակառակորդի գնդակից ծանր վիրավորված 21-ամյա զինծառայող Ագանիկ Զորոգլյանը գիտակցության է եկել։
Ինչպես Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը, զինծառայողն արդեն ի վիճակի է խոսել։
«Ագանիկ Զորոգլյանի առողջական վիճակում դրական տեղաշարժ է նկատվում, նա շարունակում է մնալ զինվորական հոսպիտալում», - ասաց  Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ 21-ամյա ժամկետային զինծառայողը հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային վիրավորում էր ստացել մայիսի 4-ին՝ ժամը 16:05-ի սահմանում, Պաշտպանության բանակի հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում:

Conscript wounded on May 4 by adversary comes into consciousness: Artsrun Hovhannisyan
Conscript Aganik Zoroglyan who received grave wound from the bullet of the adversary on May 4 in Artsakh has come into consciousness, spokesperson of the Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan said, speaking to Aysor.am.
“Positive changes have been registered in the health condition of Aganik Zoroglyan, he continues being in military hospital,” Artsrun Hovhannisyan said.
The 21-year old conscript was wounded on May 4 at about 4.05 p.m. in one of the guard areas of the south-eastern military units of Defense Army.