Արցախի Հանրապետության ներկա և նախկին նախագահներն այսօր կգան դատարան՝ երաշխավորելու Ռոբերտ Քոչարյանի համար
Այսօր Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը և նախկին նախագահ Արկադի Ղուկասյանը դատարան կգան ժամը 16:00-ի սահմաններում, այս մասին Aysor.am-ին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահի փաստաբան Հայկ Ալումյանը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Արցախի Հանրապետության երկու նախագահները դիմում էին ներկայացրել ՀՀ դատախազին՝ միջնորդելով վերացնել Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքը: Նրանք նաև երաշխավորական նամակ էին ներկայացրել դատարանին:
Հիշեցնենք, որ այսօր արդեն չորրորդ օրն է՝ շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատավարությունը: Քոչարյանը մեղադրվում է սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ:

Artsakh presidents expected to appear in court at about 4 p.m. today to claim guarantees for Kocharyan's release
16/05/2019 13:59
Presidents of Artsakh Bako Sahakyan and Arkady Ghoukasyan will come to court at about 4 p.m. today, Robert Kocharyan’s lawyer Hayk Alumyan told Aysor.am.
The two presidents, the incumbent and former, will come to claim their guarantees for the release of Armenia’s second president Robert Kocharyan.