Խորհրդարանը հաստատեց 2018-ի բյուջեի կատարողականը
Այսօր Ազգային ժողովում երկար քննարկումներից հետո հաստատեց 2018 թվականի բյուջեի կատարողականը. Կողմ էր 99, դեմ՝ 17 պատգամավոր։ Դեմ էին «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից։
Մինչև կատարողականի հաստատումը եզրափակիչ ելույթ էր ունեցել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, կառավարության անդամներն ու պատգամավորները։
Քվեարկությունից առաջ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը հայտարարեց, որ քվեարկությունը լինելու է այն բյուջեի, որի կատարմանը շատ ակտիվ մասնակցել են և «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունները՝ որպես կառավարության անդամներ։
«Կատարողականին գնահատական տալով` դուք նաև ձեր կատարած աշխատանքին եք գնահատական տալիս», - ասաց Թունյանը։
«Արտագաղթը չի նվազել, զբաղվածության խնդիրները անհանգստացնող են, սոցիալական խնդիրները տեսանելի առաջընթաց չունեն, չեմ ասում, որ ոչինչ չի արվում, բայց տեսանելի առաջընթաց չկա», - իր հերթին քվեարկությունից առաջ հայտարարել էր «Բարգավաճ Հայաստանից» Գևորգ Պետրոսյանը։

Парламент Армении утвердил отчет об исполнении бюджета за 2018 год
Национальное Собрание сегодня утвердило отчет об исполнении государственного бюджета за 2018 год соотношением голосов 99 «за», 17 «против». Против проголосовали депутаты от фракции «Процветающая Армения».
До голосования с заключительной речью выступили премьер-министр Никол Пашинян, члены правительства и депутаты.
Депутат фракции «Мой шаг» Бабкен Тунян заявил, что голосование будет проходить по бюджету, в исполнении которого очень активно участвовали и фракции «Процветающая Армения» и «Светлая Армения» как члены правительства.
«Давая оценку отчету об исполнении бюджета, вы даете оценку также проделанной вами работе», - сказал Бабкен Тунян.
«Миграция не сократилась, проблемы занятости вызывают обеспокоенность, видимого прогресса в решении социальных проблем нет. Не говорю, что ничего не делается, однако видимого прогресса нет», - заявил до голосования депутат фракции «Процветающая Армения» Геворк Петросян.