«Իրատես». «Ծպտյալ» գործարարների պակաս կառավարությունը չունի
«Իրատես» թերթը գրում է. «Կառավարությունը շատ է հպարտանում, որ իր թիմում գործարարներ չկան, բոլորը աշխատավարձի հույսին են, դրա համար էլ պարգևատրում են, որպեսզի մարդիկ լավ աշխատեն։ Սակայն «ծպտյալ» գործարարների պակաս, այդուհանդերձ, կառավարությունը չունի։
Մեր տեղեկություններով, Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը և՛ Թբիլիսիում, և՛ Երևանում ռեստորաններ ունի, ընդ որում, Վրաստանի մայրաքաղաքի Ռուսթավելի փողոցում՝ երկու ռեստորան։ «Լավ էլ հաց են տալիս էնտեղ»,- գոհունակությամբ նշեց մեր զրուցակիցը։
Ի դեպ, Վրաստանի հետ կապը պատահական չէ, Վլադիմիր Կարապետյանը 2001-2004 թթ. Վրաստանում ՀՀ դեսպանատանն աշխատել է որպես խորհրդական»:

«Иратес»: В правительстве нет недостатка в крипто-предпринимателях
Газета «Иратес» пишет, что правительство очень гордится тем, что в его составе нет бизнесменов, все живут на одну лишь зарплату и поэтому получают премии, чтобы хорошо работать. Однако в правительстве, тем не менее, недостатка в крипто-предпринимателях нет.
«По нашим сведениям, пресс-секретарь Никола Пашиняна Владимир Карапетян владеет ресторанами и в Тбилиси, и в Ереване, при этом двумя ресторанами – на улице Руставели в столице Грузии. "Там хорошо кормят", - с удовлетворением отметил наш собеседник.
Кстати, связь с Грузией неслучайна, Владимир Карапетян в 2001-2004гг. работал в должности советника в посольстве Армении в Грузии», - отмечает издание.