Արցախի և ՀՀ ՊՆ պաշտոնյաներն այցելել են Պաշտպանության բանակի զորամասեր
Հայկական երկու հանրապետությունների ռազմական համագործակցության ծրագրի շրջանակում աշխատանքային այցով Արցախում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանն ու զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի 1-ին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանն, ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի ուղեկցությամբ, հուլիսի 30-ին այցելել են ՊԲ-ի այն զորամասեր, որոնցում, Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում քաղաքացիական բարձրագույն կրթությանը զուգահեռ ռազմական համապատասխան կրթություն ստանալուց հետո, զորային փորձուսուցում են անցնում հայկական բանակի կրտսեր օղակի սպայակազմի ապագա ներկայացուցիչները:
Արցախի ՊՆ-ից տեղեկացնում են, որ բարձրաստիճան հյուրերը հետաքրքրվել են ռազմական համալսարանի ունկնդիրների ծառայության պայմաններով, կարևորել ՊԲ-ի հետ համագործակցության տվյալ ձևաչափն ու պատասխանել անձնակազմին հետաքրքրող հարցերին:
Այնուհետև բանակի հրամանատարը Գաբրիել Բալայանին ու Օնիկ Գասպարյանին ծանոթացրել է, ՀՀ զինված ուժերի մի շարք զորամասերի օրինակով, ՊԲ-ի կենտրոնական ենթակայությամբ գործող զորամասերից մեկում ներդրված անձնակազմին սննդով ապահովելու ծրագրի փորձնական ընթացքին:

Должностные лица Минобороны Армении и Арцаха посетили воинские части Армии обороны
В рамках программы сотрудничества двух армянских республик заместитель министра обороны Армении Габриел Балаян и первый заместитель начальника Генштаба ВС Армении генерал-лейтенант Оник Гаспарян в сопровождении министра обороны Арцаха, командующего Армией обороны генерал-майора Карена Абрамяна 30 июля посетили воинские части АО, где проходят армейскую подготовку представители младшего офицерского состава из числа курсантов военного университета имени Вазгена Саркисяна.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, высокопоставленные гости поинтересовались условиями службы курсантов военного университета, отметили важность данного формата сотрудничества и ответили на интересующие личный состав вопросы.
Затем командующий армией ознакомил Габриела Балаяна и Оника Гаспаряна с ходом тестирования новой программы снабжения продовольствием в одной из частей.