Արսեն Թորոսյանն՝ իր հրաժարականի մասին (Տեսանյութ)
Aysor.am-ի հարցին՝ հնարավո՞ր է հրաժարական տաք, պարոն Թորոսյան, բոլորը պահանջում են ձեր հրաժարականը, նախարարն արձագանքեց. «Բոլո՞րը: Չեմ տեսել, ճիշտն ասած, պահանջողներին»:
Հիշեցնենք, երեկ Արսեն Թորոսյանի մամուլի ասուլիսի ժամանակ ուշագրավ միջադեպ գրանցվեց։  Երբ ուռուցքաբան, արյունաբան, «Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Գևորգ Թամամյանը մտավ ասուլիսի դահլիճ և ցանկացավ հարցեր ուղղել նախարարին, Արսեն Թորոսյանն անակնկալ ձևով ընդհատեց ասուլիսն ու փախուստի դիմեց սրահից։
Հիշեցնենք, որ Թամամյանն օրերս հրաժարական էր ներկայացրել Առողջապահության նախարարի խորհրդականի պաշտոնից՝ Արսեն Թորոսյանին մեղադրելով պոպուլիզմի ու առողջապահության ոլորտը ձախողելու մեջ:

Арсен Торосян о своей отставке (Видео)
На вопрос корреспондента Aysor.am: возможно, вы подадите в отставку, господин Торосян, все требуют Вашей отставки, министр ответил:
«Все? Честно говоря, не видел требующих».
Напомним, вчера во время пресс-конференции министра здравоохранения Армении Арсена Торосяна произошел довольно примечательный инцидент. Когда в зал вошёл онколог, гематолог, член совета попечителей благотворительного фонда City of smile («Город улыбок») Геворг Тамамян и захотел задать вопросы министру, Арсен Торосян вдруг прервал пресс-конференцию и поспешно удалился из зала.
Отметим, что Геворг Тамамян на днях подал в отставку с поста советника министра здравоохранения, обвинив Арсена Торосяна в популизме и провале реформ по улучшению сферы здравоохранения.