«Եթե հենց էսօր իմ աշխատավարձը չփոխանցեցին ինձ, երեխուս հետ գնալու եմ կամրջից քցվեմ». «Սանիթեք»-ի աշխատակիցները քաղաքապետի հետ հանդիպում են պահանջում
25/09/2019 12:38
«Սանիթեք» ընկերության աշխատակիցներն ընկերության գրասենյակի մոտ բողոքի ակցիա էին իրականացնում՝ պահանջելով իրենց աշխատավարձը։ Ընկերությունից աշխատակիցներին տեղեկացրել են, որ չեն վճարում աշխատավարձերը, քանի որ Երևանի քաղաքապետարանը «Սանիթեք»-ի հանդեպ ստանձնած պարտավորությունները չի կատարել։
Այս պահին բողոքի ակցիայի մասնակիցները գնում են դեպի Երևանի քաղաքապետարան, վերջիններս պահանջում են հանդիպում քաղաքապետի հետ։
«Եթե հենց էսօր իմ աշխատավարձը չփոխանցեցին ինձ, երեխուս հետ գնալու եմ կամրջից քցվեմ։ Մենք ողորմություն չենք ուզում, մենք մեր աշխատավարձն ենք ուզում։ Էսքան ժամանակ նորմալ աշխատել ենք, մեր երեխու օրվա հացը նորմալ վաստակել ենք։ Հավաքարարի փողը չի ուտվի», - հայտարարեց ակցիայի մասնակիցներից մեկը։

Если прямо сегодня мне не перечислят зарплату, собираюсь броситься с моста вместе со своим ребенком – сотрудники «Санитек» требуют встречи с мэром Еревана
25/09/2019 13:04
Сотрудники «Санитек» проводят акцию протеста у офиса компании с требованием заплатить зарплату. В компании «Санитек» сообщили сотрудникам, что зарплаты не выплачиваются, поскольку мэрия Еревана не выполнила взятые на себя обязательства перед компанией.
Сейчас участники акции протеста направляются к мэрии Еревана, они требуют встречи с мэром Айком Марутяном.
«Если прямо сегодня не перечислят мою зарплату, я собираюсь броситься с моста вместе со своим ребенком. Мы не просим подаяния, мы хотим получить нашу заслуженную зарплату. Столько времени мы нормально работали, нормально зарабатывали на хлеб насущный. Зарплату уборщицы переварить не смогут», - заявил один из участников акции протеста.