Արսեն Բաբայանի հետ հեռախոսազրույցի արգելքը դեռ ողջ ծավալով պահպանվում է. Ռուբեն Մելիքյան
«Իրավական ուղի» ՀԿ նախագահ Ռուբեն Մելիքյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է, որ կալանքի տակ գտնվող ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի նկատմամբ շարունակում է կիրառվել է հեռախոսազրույցի արգելքը։
«Ի գիտություն բոլոր նրանց, ովքեր անկեղծորեն կամ փիառ նկատառումներով հետաքրքրվում են քաղբանտարկյալ Արսեն Բաբայանի նկատմամբ կիրառված՝ ընտանիքի (ներառյալ 1 և 6 տարեկան երեխաների) հետ շփման սահմանափակումներով, որոնք իբրև թե երեկ «հերոսաբար» ու «մարդասիրաբար» վերացվել են։
Իրականում վերացվել են ընտանիքի հետ շփվելու միայն տեսակցության հետ կապված սահմանափակումները, իսկ հեռախոսազրույցի արգելքը դեռ ողջ ծավալով պահպանվում է։
Համաձայնեք՝ ոչ բոլորը կցանկանային, որ իրենց մանկահասակ երեխաները այցելեին բանտ՝ իրենց տեսության, այլ կնախընտրեին երբեմն շփվել հեռախոսով՝ խոստանալով, օրինակ, գործուղումից հնարավորինս շուտ վերադառնալ լավ-լավ նվերներով», - գրել է Ռուբեն Մելիքյանը։

Arsen Babayan is banned to use phone calls as means of contact: Ruben Melikyan
President of the Legal Line NGO Ruben Melikyan said that the ban on telephone calls of for former deputy head of the NA staff still exists.
“For all those who are frankly interested in the restriction of contacts of political prisoner Arsen Babayan (including with his 1 and 6 years old children) which was “heroically” and “humanly” lifted. The truth is that only the restrictions of contacts with family members have been lifted while the ban on phone calls is fully applied,” Melikyan wrote on Facebook.
“Agree, not all would want small children visit them in jail but would prefer to speak with them on phone, promising to return from business trip as soon as possible with full of presents,” Melikyan wrote on Facebook.