Արսեն Բաբայանի հետ հեռախոսազրույցի արգելքը դեռ ողջ ծավալով պահպանվում է. Ռուբեն Մելիքյան
«Իրավական ուղի» ՀԿ նախագահ Ռուբեն Մելիքյանն իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է, որ կալանքի տակ գտնվող ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի նկատմամբ շարունակում է կիրառվել է հեռախոսազրույցի արգելքը։
«Ի գիտություն բոլոր նրանց, ովքեր անկեղծորեն կամ փիառ նկատառումներով հետաքրքրվում են քաղբանտարկյալ Արսեն Բաբայանի նկատմամբ կիրառված՝ ընտանիքի (ներառյալ 1 և 6 տարեկան երեխաների) հետ շփման սահմանափակումներով, որոնք իբրև թե երեկ «հերոսաբար» ու «մարդասիրաբար» վերացվել են։
Իրականում վերացվել են ընտանիքի հետ շփվելու միայն տեսակցության հետ կապված սահմանափակումները, իսկ հեռախոսազրույցի արգելքը դեռ ողջ ծավալով պահպանվում է։
Համաձայնեք՝ ոչ բոլորը կցանկանային, որ իրենց մանկահասակ երեխաները այցելեին բանտ՝ իրենց տեսության, այլ կնախընտրեին երբեմն շփվել հեռախոսով՝ խոստանալով, օրինակ, գործուղումից հնարավորինս շուտ վերադառնալ լավ-լավ նվերներով», - գրել է Ռուբեն Մելիքյանը։

Запрет на телефонные разговоры с Арсеном Бабаяном продолжает действовать в полном объеме – Рубен Меликян
01/11/2019 13:10
Председатель общественной организации «Правовой путь» Рубен Меликян сообщил на своей странице в Facebook, что в отношении находящегося под арестом бывшего заместителя руководителя Аппарата Национального Собрания Арсена Бабаяна продолжает действовать запрет на телефонные разговоры.
«К сведению всех тех, кто искренне или из соображений PR интересуются примененным в отношении политзаключенного Арсена Бабаяна запретом на общение с семьей (включая детей 1 и 6 лет), который якобы "геройски" и "гуманно" был устранен вчера.
В действительности устранен лишь запрет на свидания с семьей, а запрет на телефонные разговоры все еще действует во всем объеме.
Согласитесь, не все хотели бы, чтобы их малолетние дети приходили в тюрьму для свидания с ними, а предпочли бы общаться с ними по телефону, к примеру, обещав как можно быстрее вернуться из командировки с хорошими подарками», - написал Рубен Меликян.