ԱԻՆ փրկարարական ծառայության պետն ազատվել է աշխատանքի մեջ թերանալու պատճառով. նախարար
ԱԻՆ փրկարարական ծառայության պետն աշխատանքի մեջ թերացել է։ Մի քանի պատճառ է եղել. ամառվա հրդեհների ժամանակ անտարբեր է եղել, ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը՝ անդրադառնալով պետի՝ աշխատանքից ազատվելու հանգամանքին։
«Դա հիմնական պատճառներից մեկն է։ Նա տեղում չի եղել, Հայաստանում չի եղել։ Դրանից բացի՝ ուրիշ բան էլ է եղել։ Բայց ամեն ինչ մանրամասներով չեմ կարող ասել՝ ինչ պատճառով, ինչի համար, ինչ խոսակցություն է եղել մեր մեջ... ամբիցիաներ, և այլն, և այլն», - նշեց նախարարը։
Հիշեցնենք, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հոկտեմբերի 22-ի որոշմամբ Արտակ Նահապետյանն ազատվել է Փրկարար ծառայության տնօրենի պաշտոնից:
Փրկարար ծառայության տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել ծառայության տնօրենի տեղակալ, փրկարար ծառայության գեներալ-մայոր Վրեժ Գաբրիելյանը։

Начальник Спасательной службы уволен из-за недостатков в работе – Феликс Цолакян
«Начальник Спасательной службы допустил недостатки в работе. Есть несколько причин:  он проявил безразличие во время летних пожаров», - заявил сегодня глава МЧС Армении Феликс Цолакян в беседе с журналистами в парламенте, касаясь освобождения от работы начальника Спасательной службы МЧС.
«Это – одна из основных причин. Его не было на месте. Он заходился за пределами Армении. Кроме того, есть еще кое-что. Но я представить не могу все подробности: почему, какой разговор состоялся между нами… амбиции и т.д.», - сказал Феликс Цолакян.
Напомним, решением премьер-министра Никола Пашиняна, Артак Нагапетян был 22 октября освобожден от должности начальника Спасательной службы МЧС Армении.
Временно исполняющим обязанности начальника назначен заместитель начальника, генерал-лейтенант Вреж Габриелян.