ՀՖՖ գործկոմի անդամների հետ հարաբերությունները լարված չեն. Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
Երբ ես 2018 թվականի հոկտեմբերին ընտրվեցի Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, հայտարարել էի, որ երկար ժամանակով չեմ եկել ֆուտբոլի ֆեդերացիա, ՀՖՖ գործկոմի նիստից հետո հայտարարեց ֆեդերացիայի արդեն նախկին նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Ասել էի, որ ես՝ որպես ՀՖՖ նախագահ, և գործկոմի անդամները, եկել ենք մեկ նպատակով՝ առողջացնել հայկական ֆուտբոլը, ստեղծել մի միջավայր, որտեղ հնարավոր կլինի անցկացնել ընտրություններ և ընտրել նոր գործկոմի անդամներ և ՀՖՖ նախագահ, որը կզբաղվի ֆուտբոլի առողջացմամբ։ Այսօր տեղի ունեցածը մեր հայտարարությունների տրամաբանական ավարտն է։ Դեկտեմբերի 23-ին մենք կունենանք հերթական ժողով, նոր նախագահ և նոր գործկոմ», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։
«Առաջիկա մեկ ամիսը գործկոմի միակ գործն է լինելու ժողովում առկա հասարակական կազմակերպությունների ցուցակը մաղելը, իսկ ընթացիկ կառավարմամբ կզբաղվի Արմեն Մելիքբեկյանը», - նշեց գործկոմի անդամ Ռուբեն Ռուբինյանը։
Վանեցյանն էլ հայտարարեց, որ գործկոմի անդամների հետ հարաբերությունները լարված չեն, այլապես նիստից հետո բոլորը միասին դուրս չէին գա և միասնական հայտարարություն չէին անի։
«Եկեք չքաղաքականացնենք։ Թե քաղաքական դաշտում ով, ինչ հայտարարություն կանի և ինչ գործունեություն կծավալի, դա յուրաքանչյուրի անձնական գործն է։ Մենք այստեղ քննարկել ենք բացառապես ֆուտբոլային հարցեր», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։

Отношения с членами исполкома ФФА не напряженные – Артур Ванецян
«Когда в октябре 2018 года меня выбрали президентом Федерации футбола Армении, я заявил, что пришел в федерацию футбола не на длительное время», - заявил сегодня после заседания Исполнительного комитета ФФА уже бывший президент Артур Ванецян.
«Сказал, что я, как президент ФФА, и члены исполкома пришли с одной целью – оздоровить армянский футбол, создать такую среду, в которой можно будет провести выборы и избрать новых членов исполкома и президента ФФА, который займется оздоровлением футбола. То, что произошло сегодня, – логическое завершение наших заявлений. Мы будем иметь 23 декабря очередное собрание, нового президента ФФА и новый исполком», - сказал Артур Ванецян.
«В течение предстоящего месяц единственным делом исполкома будет отсеять список общественных организаций в собрании, а текущим управлением займется Армен Меликбекян», - отметил член исполкома ФФА Рубен Рубинян.
Артур Ванецян заявил, что отношения с членами исполкома не напряженные, в противном случае после заседания все не вышли бы вместе и не сделали бы совместного заявления.
«Давайте не политизировать. Кто и какое заявление сделает на политическом поле, какую деятельность развернет – личное дело каждого. Мы здесь обсуждали исключительно вопросы футбола», - сказал Арьтур Ванецян.
Он отметил, что в дальнейшем не намерен выдвигать свою кандидатуру ни в качестве члена исполнительного комитета, ни в качестве президент ФФА.