ՀՖՖ գործկոմի անդամների հետ հարաբերությունները լարված չեն. Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
Երբ ես 2018 թվականի հոկտեմբերին ընտրվեցի Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ, հայտարարել էի, որ երկար ժամանակով չեմ եկել ֆուտբոլի ֆեդերացիա, ՀՖՖ գործկոմի նիստից հետո հայտարարեց ֆեդերացիայի արդեն նախկին նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Ասել էի, որ ես՝ որպես ՀՖՖ նախագահ, և գործկոմի անդամները, եկել ենք մեկ նպատակով՝ առողջացնել հայկական ֆուտբոլը, ստեղծել մի միջավայր, որտեղ հնարավոր կլինի անցկացնել ընտրություններ և ընտրել նոր գործկոմի անդամներ և ՀՖՖ նախագահ, որը կզբաղվի ֆուտբոլի առողջացմամբ։ Այսօր տեղի ունեցածը մեր հայտարարությունների տրամաբանական ավարտն է։ Դեկտեմբերի 23-ին մենք կունենանք հերթական ժողով, նոր նախագահ և նոր գործկոմ», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։
«Առաջիկա մեկ ամիսը գործկոմի միակ գործն է լինելու ժողովում առկա հասարակական կազմակերպությունների ցուցակը մաղելը, իսկ ընթացիկ կառավարմամբ կզբաղվի Արմեն Մելիքբեկյանը», - նշեց գործկոմի անդամ Ռուբեն Ռուբինյանը։
Վանեցյանն էլ հայտարարեց, որ գործկոմի անդամների հետ հարաբերությունները լարված չեն, այլապես նիստից հետո բոլորը միասին դուրս չէին գա և միասնական հայտարարություն չէին անի։
«Եկեք չքաղաքականացնենք։ Թե քաղաքական դաշտում ով, ինչ հայտարարություն կանի և ինչ գործունեություն կծավալի, դա յուրաքանչյուրի անձնական գործն է։ Մենք այստեղ քննարկել ենք բացառապես ֆուտբոլային հարցեր», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։

After being elected chairman of the Armenian Football Federation in 2018 I have stated that I am not coming here for long, ex-chairman of the AFF Arthur Vanetsyan told the reporters after AFF executive committee session today.
“I have stated that me as AFF chairman and members of the executive committee have come to heal the Armenian football, to create an atmosphere where it will be possible to conduct elections, elect new members of the committee and AFF chairman who will deal with the healing of football. What happened today is logical end of our statements,” Vanetsyan stated, adding that on December 23 they will have a regular gathering and will elect new chairman and executive committee.
Vanetsyan also stated that the relations with the executive committee members are not tensed, otherwise they would not have left the session all together and make joint statement.
“Let us not politicize. It is a personal matter of each person to make a statement, to deal with any activity. Here we have just discussed issues relating to football,” Vanetsyan said.
He also added that in near future he will not be nominated for the post of either member of the executive committee or AFF chairman.