Կես ժամ ժամանակ կտանք նախարարին իջնելու և իր ժողովրդի մի խմբի հետ հանդիպելու. ՀՅԴ ՀԵՄ-ը նախարարի հետ հանդիպում է ակնկալում
03/12/2019 15:20
ՀՅԴ ՀԵՄ ներկայացուցիչներն այս պահին ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց են: Նրանք ակնկալում են հանդիպում նախարար Արայիկ Հարությունյանի հետ:
Երեկ ՀՅԴ ՀԵՄ-ը հայտարարություն էր տարածել՝ նշելով, որ ՀԵՄ-ը հանդես է եկել այսօր ժամը 15:00-ին նախարար Արայիկ Հարությունյանի հետ հանդիպելու նախաձեռնությամբ:
Երիտասարդներից մեկը նշեց, քանի որ նախարարության կողմից քայլեր չեն ձեռնարկել իրենց հետ հանդիպումը կազմակերպելու համար, իրենք անձամբ են որոշել հանդիպման օր նշանակել:
«Մենք կես ժամ ժամանակ կտանք նախարարին իջնելու և իր ժողովրդի մի խմբի հետ հանդիպելու ու կնճռոտ հարցերը քննարկելու համար», - ասաց նա:
Ավելի վաղ ՀՀ ԿԳՄՍՆ-ն հերքել էր, որ այսօր կայանալու է Արայիկ Հարությունյանի ու ՀՅԴ-ական երիտասարդների հանդիպումը։
Նախարարության հաղթրդագրության մեջ նշվում էր, որ նախարարի հետ հանդիպման մասին ՀՅԴ ՀԵՄ հայտարարությունն ապատեղեկատվություն է ու նման պայմանավորվածություն չկա։

Мы даем министру полчаса времени, чтобы спуститься и встретиться с представителями народа – Молодежный союз АРФД ждет встречи с Араиком Арутюняном
03/12/2019 15:46
Представители Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн» сегодня собрались перед зданием министерства образования, науки, культуры и спорта, они ждут встречи с министром Араиком Арутюняном.
Накануне Молодежный союз АРФД распространил заявление, отметив, что они выступили с инициативой проведения встречи с министром образования, науки, культуры и спорта Араиком Арутюняном 3-го декабря в 15:00.
Один из молодых людей отметил, что поскольку министерство не предприняло шагов для организации встречи с ними, они сами решили назначить дату встречи.
«Мы даем министру полчаса времени, чтобы он спуститься, встретиться с представителями своего народа и обсудить проблемные вопросы», - сказал он.
Ранее министерство образования, науки, культуры и спорта опровергло информацию о запланированной 3-го декабря встрече Араика Арутюняна с Молодежным союзом АРФ «Дашнакцутюн».
В сообщении министерства отмечается, что распространенное Молодежным союзом АРФД заявление о встрече с министром – дезинформация и какой-либо договоренности о встрече нет.