Ոստիկանությունը բռնի ուժով հեռացնում է ՀՅԴ ՀԵՄ ներկայացուցիչներին Վազգեն Սարգսյան փողոցից
Մի քանի նախազգուշացումից հետո ոստիկանությունը որոշեց բռնի ուժով հեռացնել ՀՅԴ ՀԵՄ ներկայացուցիչներին Վազգեն Սարգսյան փողոցից:
Հիշեցնենք, որ երիտասարդները փակել էին երթևեկելի տարածքն այն բանից հետո, երբ ԿԳՄՍ նախարարության դիմացից ոստիականները բռնի ուշով հեռացրել էին իրենց՝ թույլ չտալով այնտեղ նստացույց անցկացնել:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ այսօր նախարարի հետ հանդիպման պահանջով ՀՅԴ երիտասարդները հավաքվել էին ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց:
Տեսնելով, որ նախարարը չի գալիս իրենց հետ հադիպման՝ երիտասարդները ճեղքեցին ոստիկանական պատն ու նստացույց հայտարարեցին նախարարության շենքի դիմաց:
Ոստիկանությունը հինգ րոպե ժամանակ տվեց մուտքն ազատելու համար, որից հետո բռնի ուժով հեռացրեց երիտասարդներին նախարարության մուտքի մոտից։

Полиция силой удаляет молодежь АРФД с улицы Вазгена Саркисяна
Полиция после нескольких предупреждений решила силой удалить представителей Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн» с улицы Вазгена Саркисяна.
Напомним, молодежь АРФД перекрыла проезжую часть улицы Вазгена Саркисяна после того, как полиция не разрешила им проводить акцию и силой разогнала сидячий пикет перед входом в здание министерства образования, науки, культуры и спорта.
Ранее сообщалось, что сегодня представители Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн» собрались перед зданием министерства образования, науки, культуры и спорта, чтобы в 15:00 встретиться с Араиком Арутюняном.
Однако увидев, что министр не собирается встречаться с ними, решили самостоятельно организовать встречу с Араиком Арутюняном. Они провали кордон полиции и начали проводить акцию протеста перед входом в министерство.
Полиция предоставила молодежи 5 минут, чтобы освободить вход в министерство, после чего силой разогнала сидячий пикет.