Աչքի ընկնելու անհաջող փորձ է, Էդ մարդն ուղղակի չգիտի, թե Գրիբոյեդովն ով է. Ալեն Սիմոնյանը՝ Շահեն Հարությունյանի մասին
03/12/2019 11:12
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը բացասական է վերաբերվում Երևանում Ալեքսանդր Գրիբոյեդովի արձանի նկատմամբ տեղի ունեցած վանդալիզմին։
«Էդ մարդն ուղղակի չգիտի, թե Գրիբոյեդովն ով է, ինչ դեր է ունեցել, ինչի համար են իրեն սպանել։ Վատ բառ չեմ ուզում ասել, բայց, հավատացեք, տեղ կա վատ բառ ասելու», - ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Ալեն Սիմոնյանի խոսքով՝ այն, ինչ կատարվել է, վանդալիզմ է։
«Ընդամենը աչքի ընկնելու անհաջող փորձ է, որը, ի ուրախություն ինձ, հանրության գրեթե բոլոր շերտերի մոտ բացասական գնահատականի է արժանացել», - ասաց ԱԺ փոխնախագահը։

Шаген Арутюнян даже не знает, кто такой Грибоедов – вице-спикер парламента Армении
Вице-спикер парламента Армении Ален Симонян раскритиковал осквернение в Ереване памятника русскому писателю и дипломату Александру Грибоедову.
«Этот человек даже не знает, кто такой Грибоедов и какую роль он имел. Это акт вандализма, и поступок Шагена Арутюняна не имеет никакой связи с озвученными им причинами», - сказал Ален Симонян журналистам.
По его словам, Шаген Арутюнян, вероятно, как-то хотел выделиться.
«К радости, почти все слои армянской общественности негативно отнеслись к произошедшему инциденту. Полиция уже занимается вопросом», - отметил он.
Отметим, что гражданский активист Шаген Арутюнян, который облил красной краской памятник Грибоедову в Ереване, находится в настоящий момент в полиции.
Корреспонденту Aysor.am в пресс-службе полиции сообщили, что готовятся материалы. Шаген Арутюнян дает объяснения.