Հայտնի են ՀՖՖ նախագահի երեք թեկնածուների անունները (Տեսանյութ)
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ներկայացնում է 2019 թվականի դեկտեմբերի 23-ին կայանալիք ՀՖՖ Արտահերթ Ժողովի ընթացքում ՀՖՖ նախագահի և Գործադիր կոմիտեի անդամության ընտրության համար առաջադրված թեկնածությունների ցանկը:
Ցանկում ընդգրկված են ինչպես ՀՖՖ կանոնադրությանը համապատասխանող և ընդունված, այնպես էլ՝ չհամապատասխանող և չընդունված թեկնածուները:
Մասնավորապես, ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում առաջադրվելու համար ՀՖՖ կանոնադրությանը չի համապատասխանում «Փյունիկ» ՖԱ ՀԿ կողմից առաջադրված Արսեն Աղաջանյանի թեկնածությունը:
ՀՖՖ Գործկոմի անդամության համար առաջադրվելուն ՀՖՖ կանոնադրությանը չեն համապատասխանում «Լոկոմոտիվ» ՖԱ ՀԿ կողմից ներկայացված Հրաչիկ Քանանյանի և «ՖԱ Տորպեդո» ՍՊԸ կողմից առաջադրված Հարություն Արմենակյանի թեկնածությունները:
Այսպիսով, ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում առաջադրված է 3, իսկ ՀՖՖ գործադիր կոմիտեում առկա 16 տեղի համար՝ 24 թեկնածություն:
ՀՖՖ նախագահի թեկնածուները երեքն են՝ Արմեն Մելիքբեկյան, Խորեն Հովհաննիսյան, Թովմաս Գրիգորյան։
ՀՖՖ փոխնախագահ Արմեն Նիկողոսյանի և ՀՖՖ Ֆուտբոլի դեպարտամենտի պետ, Գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Արթուր Ազարյանի՝ վերոնշյալ թեմաների շուրջ կայացած մամուլի ասուլիսն ամբողջությամբ՝ ստորև:

Names of three candidates for the AFF chairman’s post revealed
Armenian Football Federation presented the candidates for the December 23 elections of the AFF chairman and members of the Executive Body.
The list includes both candidates corresponding to the AFF Charter and those who are not.
In particular, Arsen Aghajanyan nominated by Pyunik Football Club for the post of the AFF chairman does not correspond to the AFF Charter.
Candidacies of Hrachik Kananyan, Harutyun Armenakyan nominated by Lokomotive Football Club and FA Torpedo company respectively do not correspond to the AFF Charter too.
Overall, three candidates are nominated in the post of AFF chairman and 24 candidates in the post of the members of the AFF Executive Committee.
Candidates for the post of the AFF chairman are Armen Melikbekyan, Khoren Hovhannisyan, Tovmas Grigoryan.