ՀՀ վարչապետը բանակցային պատմությանը սկսել է ծանոթանալ Ադրբեջանի նախագահի հետ. պարզվում է՝ Հայաստանում ու Արցախում մարդիկ չկային. Բեքարյան
23/12/2019 12:48
Ադրբեջանը տարիուկեսվա ընթացքում ստեղծեց իմիջ, որ ինքը համբերատար սպասում է Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններից հետո, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի համաժողովին ասաց քաղաքական վերլուծաբան Կարեն Բեքարյանը:
«Ադրբեջանն իմիջ է ստեղծում, որ այնքան լավ ու դրական է տրամարդված, որ տալիս է ժամանակ բանակցային գործըթնացում արդյունք ստանալու համար: Հիմա Արդբեջանը հա՛մ տվել է, հա՛մ չի տվել այդ ժամանակը: Տվել է այնքանով, որ բանակցային գործըթնացքում համբերության իմիտացիա է ստեղծել, ՀՀ վարչապետը բանակցային պատմությանը սկսել է ծանոթանալ Ադրբեջանի նախագահի հետ: Պարզվում է՝ Հայաստանում ու Արցախում մարդիկ չկային, ում հետ կարելի էր ծանոթանալ: Միևնույն ժամանակ, այդ ողջ ընթացքում Ադրբեջանը իրականացրել է աշխատանք՝ բանակցային օրակարգից իր համար անընդունելի կետերը վերացնելու, արտաքին աշխարհում իր իմիջը բարձրացնելու, այդ թվում՝ բանակցային գործընթանցի և հակամարտության կարգավորման հարցով», - ասաց նա:
Բեքարյանը նկատեց, որ փոխարենը Հայաստանը սեփական հանրության մեջ մտցրել է այն մտածելակերպը, որ մեզ համար կենցաղից, լավ ապրելուց բացի ուրիշ բան կարևոր չէ, իսկ ինչը դուրս է դրանից, գլխացավանք է:

Премьер Армении начал знакомиться с историей переговорного процесса вместе с президентом Азербайджана, как выясняется, в Армении и Арцахе нет знающих людей – Карен Бекарян
23/12/2019 15:15
Азербайджану удалось за полтора года создать имидж, что после произошедших в Армении изменений он терпеливо ждет, заявил сегодня в ходе обсуждения в аналитическом центре «Восканапат» политический аналитик Карен Бекарян.
«Азербайджан создает имидж, будто он так хорошо и позитивно настроен, что дает время для достижения результата в переговорном процессе. Сейчас Азербайджан и это время дал, и не дал. Дал настолько, что в переговорном процессе создалась имитация терпения, премьер-министр Армении начал знакомиться с историей переговорного процесса вместе с президентом Азербайджана. Как выясняется, в Армении и Арцахе нет людей, которые могли ознакомить с этой историей. В то же время весь этот период Азербайджан проводил работу с целью устранения из переговорного процесса неприемлемых для него пунктов, повышения своего имиджа в международном сообществе, в том числе по вопросу переговорного процесса и урегулирования конфликта», - сказал Карен Бекарян.
Политолог отметил, что Армения вместо этого внедрила в собственное общество мышление, согласно которому для нас нет ничего важнее быта и хорошей жизни, а все, что выходит за рамки этого – головная боль.