«Ծիծաղելի է ուղղակի». ԵՊՀ ուսխորհրդի նախագահ Դավիթ Ափոյանն ազատ արձակվեց
ԵՊՀ ուսխորհրդի նախագահ Դավիթ Ափոյանն ազատ է արձակվել Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Կենտրոնական բաժնից։
Ափոյանը լրագորղների հետ զրույցում ասաց, թե իրեն բերման ենթարկելը համարում է վիրավորական վարքագիծ։
«Ուսանողական խորհրդի նախագահին չպետք է այդպես բերման ենթարկեին, դա վիրավորական վարքագիծ էր, հատկապես, այն պարագայում, երբ ես ասում եմ՝ կգամ։ Ծիծաղելի է ուղղակի, կանչում են, որովհետև ուսխորհրդի նախագա՞հ եմ, այսինքն՝ եթե ոլորտի հետ կապ ունեմ, ուրեմն որպես վկա պե՞տք է գնամ», - ասաց նա։
Ափոյանն ասաց, որ բերման ենթարկելու օրինականությունը վիճարկելու են։
Նա այսօր ԵՊՀ-ից բերման էր ենթարկվել Ոստիկանության բաժին։
Դավիթ Ափոյանին բերման էին ենթարկել դեկտեմբերի 20-ին Երևանում հնչած կրակոցների պատճառով։
Այդ օրը՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, ոստիկանության Մարաշի բաժանմունքի քրեական հետախուզության խմբի ծառայողները օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացել, որ Ալեք Մանուկյան փողոցի 1 հասցեում՝ Երևանի պետական համալսարանի բակում, վիճաբանություն է տեղի ունեցել և հնչել կրակոցներ:

Это просто смешно – председателя Студенческого совета ЕГУ уже отпустили
Председателя Студенческого совета Ереванского государственного университета Давида Апояна уже отпустили из отдела полиции Кентрон.
В беседе с журналистами Давид Апоян отметил, что считает свое задержание оскорбительным.
«Нельзя таким способом подвергать приводу председателя Студенческого совета, особенно в том случае, когда я сказал, что приду. Это просто смешно, вызывают только из-за того, что я председатель Студенческого совета. То есть, если я имею отношение к этой сфере, значит, должен быть вызывать в качестве свидетеля?», - сказал он.
Давид Апоян отметил, что собирается обжаловать законность задержания.
Отметим, что сегодня Давид Апоян был доставлен в отделение полиции. Он был подвергнут приводу в рамках возбужденного уголовного дела по факту хулиганства.
Инцидент произошел 20 декабря. Сотрудники группы уголовного розыска отдела полиции Норк-Мараш в этот день, около 16:00, получили оперативное сообщение о том, что по адресу ул. Алека Манукяна 1, во дворе Ереванского государственного университета произошла драка и звучат выстрелы.