Սև ծովից ցուրտ մթնոլորտային ճակատ է ներթափանցում հանրապետության տարածք. Գագիկ Սուրենյան
Այսօր երեկոյան ժամերին Սև ծովից ցուրտ մթնոլորտային ճակատ է ներթափանցում հանրապետության տարածք, Facebook-ում տեղեկացրել է ԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը։
«Հունվարի 23-ի երեկոյան հանրապետության արևմտյան և կենտրոնական շրջաններում, առաջիկա գիշերը շրջանների զգալի մասում, իսկ վաղը ցերեկը հատկապես Վայոց Ձորում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում է ձյուն։ Սպասվող ձյան շերտի բարձրությունը կկազմի 5-8սմ, Լոռիում և Տավուշում 1-2սմ։ Հունվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը օդի ջերմաստիճանը կնվազի 8-10 աստիճանով, սակայն հունվարի 28-ից կրկին նույնքանով կբարձրանա։
Երևանում այսօր ուշ երեկոյան կսկսվի ձյուն, որը կշարունակվի ողջ գիշեր, վաղը ցերեկը տեղումները կդադարեն։ Սպասվող ձյան շերտի բարձրությունը Երևանում կլինի 4-5սմ»,- գրել է Գագիկ Սուրենյանը։

На территорию республики с Черного моря проникнет холодный атмосферный фронт – Гагик Суренян
Сегодня в вечерние часы на территорию Армении с Черного моря проникнет холодный атмосферный фронт,  сообщил на своей странице в Facebook начальник отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян.
«Так, вечером 23 января в западных и центральных районах республики, предстоящей ночью на значительной части территории Армении, а завтра днем особенно в Вайоц Дзоре, Сюнике и Арцахе прогнозируется снег. Высота ожидаемого снежного покрова составит 5-8 см, в Лори и Тавуше – 1-2 см.
В ночь с 24 на 25 января температура воздуха понизится на 8-10 градусов, однако с 28 января столбики термометров поднимутся на столько же градусов.
В Ереване сегодня поздно вечером пойдет снег, который будет продолжаться всю ночь, завтра днем осадки прекратятся. Высота ожидаемого снежного покрова в Ереване составит 4-5 см», - написал Гагик Суренян.