Մեզ բերման են ենթարկել, որովհետև կասկածում են, թե թմրամիջոց ենք ձեռք բերել, պահել կամ օգտագործել. Արթուր Դանիելյան
«Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանը միաբանության երկու անդամների հետ բերման է ենթարկվել թմրամիջոց պահելու կամ օգտագործելու կասկածանքով, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Դանիելյանը՝ դուրս գալով ոստիկանության 6-րդ վարչության շենքից:
«Մեզ բերման են ենթարկել, որովհետև կասկածում են, որ թմրամիջոց ենք ձեռք բերել, պահել կամ օգտագործել: Ոստիկանները ենթադրել են, որ ես, գնելով, պահելով կամ օգտագործելով թմրանյութ, գալիս եմ ոստիկանության 6-րդ վարչություն՝ պարզելու, թե ի՞նչ է տեղի ունեցել Մալյան Նարեկի հետ, ով մեկ տասնամյակ աշխատելով իրավապահ տարբեր մարմիններում՝ այս օրերին կասկածվում էր ապօրինի զենք կրելու մեջ: Սա հերթական թատրոնն էր», - ասաց Դանիելյանը:
Անդրադառնալով իր պահանջով 6-րդ վարչություն ժամանած շտապօգնությանը՝ Դանիելյանն ասաց, որ որոշակի վնասվածքներ ունի, սակայն հրաժարվել է ցավազրկումից՝ հնարավոր համարելով, որ իրեն թմրանյութերի հարցով փորձաքննության կարող են ենթարկել։
Նշենք, որ Դանիելյանի խոսքով՝ ինքն այս պահին գնում է բուզննման, որից հետո այսօր բերման ենթարկվածները հանդես կգան մամուլի ասուլիսով։

Нас подвергли приводу, поскольку подозревали в приобретении, хранении или использовании наркотиков – Артур Даниелян
Руководитель общественного движения «Адеквад» Артур Даниелян и двое других членов движения – Григор Минасян и Азат Адамян уже отпущены на свободу. После выхода из здания Главного управления по борьбе с организованной преступностью полиции Армении (6-ое управление) Артур Даниелян заявил журналистам, что они подвергнуты приводу по подозрению в хранении или использовании наркотиков.
«Нас подвергли приводу, поскольку подозревали в приобретении, хранении или использовании наркотиков. Полицейские предполагали, что я, купив, храня или использовав наркотики, еду в 6-е управление, чтобы выяснить, что произошло с Нареком Маляном, который проработав в различных правоохранительных органах десять лет, подозревается сейчас в ношении незаконного оружия. Это – очередной театр», - сказал Артур Даниелян.
Касаясь приехавшей по его требованию в 6-е управление полиции скорой помощи, Артур Даниелян заявил, что у него есть несколько травм, однако он отказался от обезболивания, посчитав возможным, что может быть проведена экспертиза по вопросу наркотиков.