ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացում ունենք բացահայտ քաոտիկ իրավիճակ. վերլուծաբան (Տեսանյութ)
Արցախյան հակամարտության կարգավորման գործընթացի տեսանկյունից մենք ունենք բացահայտ քաոտիկ իրավիճակ, որտեղ շունը տիրոջը չի ճանաչում, «Ռուս–թուրքական հարաբերությունների ներկա փուլը և դրա հնարավոր ազդեցությունն Արցախի վրա» խորագրով քննարկման ժամանակ ասաց վերլուծաբան Կարեն Բեքարյանը։
Ինչ վերաբերում է Պուտին-Էրդողանի վերջին հանդիպմանը՝ բանախոսն նկատեց՝ այն բավականին լուրջ կշիռ ուներ։
«Այս ամենը տեղի է ունենում մեր ԱԳՆ-ի և անձամբ արտգործնախարարի լռության, քամահրանքի պարագայում։ Կանխարգելիչ աշխատանքը բացակայում է, իրավիճակին չեն տիրապետում, ամեն ինչին նայում են մատների արանքով», - ասաց բանախոսը։

В процессе урегулирования карабахского конфликта сложилась хаотическая ситуация – Карен Бекарян
С точки зрения процесса урегулирования карабахского конфликта для нас сложилась явно хаотическая ситуация, в которой – полный бардак, заявил сегодня в ходе обсуждения по теме «Нынешний этап российско-турецких отношений и их влияние на Арцах» аналитик Карен Бекарян.
Что касается последней встречи Путин – Эрдоган, то Карен Бекарян отметил, что она была очень серьезной и весомой.
«Все это происходит в условиях молчания, пренебрежения лично министра иностранных дел и нашего МИД. Отсутствует превентивная работа, ситуацией не владеют, на все смотрят сквозь пальцы», - сказал Карен Бекарян.