Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված երկրորդ պացիենտն է առողջացել. նախարար
Հայատանում առողջացել է կորոնավիրուսով վարակված երկրորդ պացիենտը, հայտնել է ՀՀ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Այսօր դուրս ենք գրում մեր երկրորդ առողջացած պացիենտին, նրա մոտ հետազոտությունը ցույց է տվել վիրուսի բացակայություն, ինչպես նաև՝ նրա մորը, ում հետ նա ապրել է 21 օր նույն սենյակում և, չնայած դրան, այդպես էլ չի վարակվել վիրուսով կամ վարակվել և շուտ լավացել է: Ամեն դեպքում նրա բոլոր հետազոտությունները մինչ օրս բացասական են եղել:
Առողջություն եմ ցանկանում մնացած բոլոր պացիենտներին և շնորհակալություն հայտնում մեր համաճարակաբաններին և վարակաբաններին իրենց աշխատանքի համար:
Մնացած մեր քաղաքացիներին կոչ եմ անում պահպանել անձնական պաշտպանության բոլոր միջոցները, ինչպես նաև արտակարգ դրության կանոնները», - նշել է նախարարը:

В Армении второй вылечившийся от коронавируса пациент отправлен домой
Второй вылечившийся от коронавируса пациент отправлен домой в Армении, заявил министр здравоохранения Арсен Торосян.
«Сегодня выписываем нашего второго вылечившегося пациента. Его тест показал отрицательный результат. Отправляем домой также его мать, с кем он прожил в одной комнате на протяжении 21 дня, и которая так и не заразилась вирусом или заразилась, но быстро вылечилась. Тем не менее, все ее анализы показали отрицательный результат», - написал Торосян на своей странице в Facebook.
Напомним, что по данным 21 марта в Армении число зараженных коронавирусом составляет 160, из них два человека вылечились.