Մսի, կարագի, ձեթի, բրնձի գինը կնվազի
Կառավարության այսօրվա նիստում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ներկայացրեց նախագիծ, որով հաստատվում է դեկտեմբերին ԵՏՄ երկրների ղեկավարների հետ ձեռք է բերված պայմանավորվածությունների արձանագրությունը:
«Սա վերաբերում է մի շարք պարենային ու արդյունաբերական ապրանքների, որոնց գինը միջինում երեք տոկոսով կնվազի, մասնավորապես, խոսքը կվերաբերի հետևյալ ապրանքներին՝ միս, կարագ, բրինձ, ձեթ, մարգարին, ծխախոտի հումք, պարարտանյութ, մի շարք դեղագործական արտադրանքներ ու մի շարք այլ ապրանքներ», - ասաց փոխվարչապետը։
Նրա խոսքով՝ օրենքն ուժի մեջ մտնելուց հետո անմիջապես կկիրառվեն այս արտոնյալ սակագները։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն էլ արձագանքեց, որ այս որոշումները շատ կարևոր են հատկապես այսօր, երբ որոշակի գնային ճնշումներ են նկատվում շուկայում։

В Армении снизятся цены на мясо, масло, рис
Вице-премьер Мгер Григорян представил сегодня на заседании правительства Армении проект, который подтверждает протокол достигнутых в декабре договоренностей между главами стран-членов ЕАЭС.
«Это касается ряда продовольственных и промышленных товаров, цена которых в среднем понизиться на 3%. В частности, речь идет о следующих товарах – мясо, масло, рис, растительное масло, маргарин, сырье для сигарет, удобрения, ряд лекарственных препаратов и другие товары», - сказал Мгер Григорян.
По его словам, льготные тарифы будут применены сразу после вступления в силу закона.
Премьер-министр Никол Пашинян отметил, что эти решения очень важны сегодня, когда на рынке наблюдается определенное ценовое давление.