Շատ շուտով ամեն ինչ իր տեղը կընկնի մեր երկրում. Արթուր Վանեցյան
Հպարտությամբ եմ հետևում մեր օրերի պայծառ գործիչներից մեկի` իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանի փայլուն գործունեությանը, Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է «Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը։
«Շատ շուտով ամեն ինչ իր տեղը կընկնի մեր երկրում, և փոքրոգի մարդկանց հիվանդ ուղեղներով միտք անգամ չի անցնի, թե կարող են վիրավորել որևէ մեկին: Ռուբեն ջան, պատիվ ունեմ», - գրել է նա։
Ավելի վաղ հաղորդել էինք, որ Հանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը տարածել է իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանի անչափահաս երեխայի լուսանկարը։
«Բազմաթիվ ֆեյքեր, այդ թվում՝ հանրային խորհրդի նախագահը, տարածում են դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի լուսանկարները իմ և ԼՀԿ պատգամավոր Տարոն Սիմոնյանի հետ (լուսանկարներից մեկում ես մանկահասակ տղայիս հետ եմ)՝ պահանջելով Ն.Փաշինյանից պարզել, թե ինչ եմ ես արել ՀՀ արդարադատության փոխնախարարի և Արդարադատության ակադեմիայի ռեկտորի պաշտոններում և ակնարկելով իմ կապը դատավոր Նիկողոսյանի հետ։ Ֆեյքերի գրառումների տակ այլ ֆեյքեր թշնամանք ու լուտանքներ են հորդում իմ, պատգամավոր Սիմոնյանի ու դատավոր Նիկողոսյանի հասցեին...
... Այ ոչնչություն, էրեխուս նկարը տարածելը քեզ չի ներվելու», -  ֆեյսբուքյան էջում, մասնավորապես, գրել է Ռուբեն Մելիքյանը։

Вскоре в нашей стране все встанет на свои места – Артур Ванецян
С гордостью слежу за блестящей деятельностью одного из ярких деятелей наших дней – правозащитника Рубена Меликяна, написал в своем микроблоге в Twitter председатель партии «Родина» Артур Ванецян.
«Вскоре все встанет на свои места в нашей стране и в больной голове малодушных людей даже не мелькнет мысль, что можно кого-то оскорбить. Честь имею, дорогой Рубен», - написал Артур Ванецян.
Ранее сообщалось, что председатель Общественного совета Степан Сафарян распространил фотографию несовершеннолетнего сына правозащитника Рубена Меликяна.
«Многочисленные фейковые пользователи, в том числе председатель Общественного совета распространяют фотографии судьи Арсена Никогосяна со мной и с депутатом фракции «Светлая Армения» Тароном Симоняном (на одной из фотографий я со своим несовершеннолетним сыном), требуя от Н.Пашиняна выяснить, чем я занимался  во время пребывания на посту заместителя министра юстиции Армении и ректора Академии юстиции, и намекая на мою связь с судьей Никогосяном. Под постами фейковых пользователей другие фейки пишут комментарии, содержащие ненависть и ругательства в мой адрес, в адрес депутата Симоняна и судьи Никогосяна…
…Ничтожество, тебе не будет прощено распространение фотографии моего сына», - написал на своей странице в Facebook правозащитник Рубен Меликян.