Թանկացրեք դղյակների, շքեղ առանձնատների, կամ էլիտար բնակարանների գույքահարկը, բայց հասարակ քաղաքացիներին ձեռք մի՛ տվեք. Արման Աբովյան
24/06/2020 18:15
Չէ, ես արդեն հրաժարվում եմ հասկանալ, թե ի՞նչ տրամաբանությամբ է առաջնորդվում իշխանությունը, երբ այս ահավոր սոցիալական իրավիճակի ժամանակ քննարկում է գույքահարկի բեռը քաղաքացիները մոտ ավելացնելու դրույթները, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԲՀ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը։
«Հա, չմոռանամ ասել, որ հենց ի սկզբանե մենք դեմ էինք գույքահարկի համատարած բարձրացմանը և բազմաթիվ անգամներ առաջարկել ենք, որ, օրինակ, բարձրացնեն թանկարժեք գույքի գույքահարկը, իսկ միջին և ցածր կարգի գույքին ձեռք չտան։
Ի վերջո թանկացրեք դղյակների, շքեղ առանձնատների, կամ էլիտար բնակարանների գույքահարկը , բայց հասարակ քաղաքացիներին ձեռք մի՛ տվեք...
Մարդ արդեն հոգնում է այս համատարած աբսուրդից։
Հ.Գ. Անպայման պետք է կասեցվեն բոլոր այն օրենքները և կարգավորումները, որոնք փաստացի կարող են հանդիսանալ միջին կարքի գույքի գույքահարկի թանկացման պատճառ՝ այս ծանր սոցիալական իրավիճակում», - գրել է պատգամավորը:

Повышайте налог на дорогие особняки, роскошные виллы или элитные квартиры, но не трогайте простых граждан – Арман Абовян
24/06/2020 19:01
Я уже отказываюсь понимать, какой логикой руководствуется власть, когда в столь ужасной социальной ситуации обсуждает положения о повышении налогового бремени на граждан, написал на своей странице в Facebook секретарь фракции «Процветающая Армения» Арман Абовян, касаясь повышения налог на  имущество.
«Да, не забыть сказать, что изначально мы были против всеобщего повышения налога на имущество и неоднократно предлагали, к примеру, повысить налог на имущество для владельцев дорогой недвижимости, а недвижимость среднего и низкого класса не трогать.
В конце концов, повысьте налог на дорогие особняки, роскошны виллы или элитные квартиры, но не трогайте простых граждан…
От этого повсеместно абсурда уже устаешь.
P.S. Все те законы и регулирования, которые в этой социальной ситуации могут стать фактической причиной подорожания налога на имущество для среднего класса, должны быть обязательно прекращены», - написал депутат.