Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև օպերատիվ կապը գործում է, բայց վերջին օրերին նախընտրել ենք չօգտագործել այն. Աննա Նաղդալյան
18/07/2020 21:36
Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև օպերատիվ կապը գործում է, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը՝ պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին։
«Բայց, հաշվի առնելով իրադրության վերջին սրումը, որը եղել է լայնամասշտաբ ու կրել է դիտավորյալ բնույթ, մենք նախընտրել ենք օգտվել ոչ թե օպերատիվ կապից, այլ՝ աշխատանքներ իրականացնել միջնորդների միջոցով», - նշեց Աննա Նաղդալյանը։

Пашинян и Алиев не контактировали посредством оперативной связи, Ереван работал через посредников ОБСЕ
18/07/2020 21:46
Оперативная связь между Арменией и Азербайджаном действует, заявила на брифинге пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян, отвечая на вопрос Aysor.am.
«Установленная между лидерами двух стран оперативная связь действует. Но, учитывая последнее обострение, которое было широкомасштабным и носило преднамеренный характер, мы предпочли воспользоваться не оперативной связью, а вести работу через сопредседателей Минской группы ОБСЕ», -  сказала Нагдалян.