Մոսկվայի արևմուտքում գտնվող տներից մեկում պայթյուն է որոտացել
Պայթյուն է որոտացել Մոսկվայի արևմուտքում գտնվող բնակելի հինգ հարկանի շենքում, փրկարարները տարհանել են այրվող շենքից 13 մարդու, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով արտակարգ իրավիճակների ծառայությանը:
«Կուբինկա փողոցի թիվ 4 տան մոտ, ըստ նախնական տվյալների, տեղի է ունեցել կենցաղային գազի պայթյուն: Հրդեհը ծածկել է երկրորդ, երրորդ և չորրորդ հարկերը», - ասում է աղբյուրը:
Ըստ արտակարգ ծառայությունների՝ պայթյունի հետևանքով փլուզումներ չեն եղել: Փրկարարները տարհանում են բնակիչներին այրվող շենքից, 13 մարդ արդեն փրկվել է:
«Ներկայումս տարհանման աշխատանքներ են ընթանում: ... Ընդհանուր առմամբ, հրդեհից փրկվել է 13 մարդ», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:

На западе Москвы в доме прогремел взрыв
Взрыв прогремел в жилом пятиэтажном доме на западе Москвы, спасатели эвакуировали из горящего здания 13 человек, сообщает РИА Новости со ссылкой на экстренные службы.
"На улице Кубинка в доме номер 4, по предварительным данным, произошел взрыв бытового газа. Огнем охвачены второй, третий и четвертый этажи", – сказал собеседник агентства.
По данным экстренных служб, в результате взрыва обрушений нет. Спасатели эвакуируют жильцов из горящего здания, спасены уже 13 человек.
"В настоящее время проводится эвакуация. … Всего на пожаре спасены 13 человек", – говорится в сообщении.