Վրաստանը մինչև հոկտեմբերի 31-ը երկարացրել է կանոնավոր թռիչքների արգելքը
Վրաստանի Էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարարության քաղաքացիական ավիացիայի գործակալությունը որոշում է կայացրել սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 31-ը երկարաձգել կանոնավոր թռիչքների արգելքը, հաղորդում է ТАСС-ը:
«Միջազգային կանոնավոր չվերթների նկատմամբ սահմանված սահմանափակումները երկարացվել են և գործում են մինչև հոկտեմբերի 31-ը ներառյալ», - հայտնել են գերատեսչությունից:
Միևնույն ժամանակ, նշվում է, որ «սահմանափակումները չեն տարածվի այն միջազգային թռիչքների վրա, որոնք իրականացվում են Թբիլիսիի միջազգային օդանավակայանի և Մյունխենի, Փարիզի և Ռիգայի օդանավակայանների միջև»:

Грузия до 31 октября продлила запрет на регулярное авиасообщение
Агентство гражданской авиации Министерства экономики и устойчивого развития Грузии решило продлить запрет на регулярное авиасообщение с 30 сентября до 31 октября, передаёт ТАСС.
«Ограничения, установленные на международное регулярное авиасообщение, продлены и действуют до 31 октября включительно», — сообщили в ведомстве.
При этом уточняется, что «ограничения не будут распространяться на те международные рейсы, которые выполняются между Тбилисским международным аэропортом и аэропортами Мюнхена, Парижа и Риги».